Aktuality
Online kurz Problémové chování
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Úvod | Výcvik psa | Povely | Odměny při výcviku

Odměny při výcviku

Trénování s pamlskama

Když už doma máme to štěňátko a chceme ho naučit alespoň základní poslušnosti, tak je nejlepší ho také něčím odměňovat. Pejsek aby pracoval s radostí, musí být odměněn, protože si s tím, že dostane pamlsek spojí: (Správě si sednu na povel a dostanu ten dobrý pamlsek, který mi moc chutná)

Dobré je, když za každý správně udělaný povel pejska odměníme. Když pejsek neposlechne a bude si dělat co chce např.: řeknete mu povel sedni a on bude utíkat po zahradě nebo se válet, tak řekněte NE! a opakujkte po chvilce povel znovu. Když Pamlsky pro psapotom ho udělá správně, pohlaďte ho a dejte mu pamlsek.

Pejsek při podávání pamlsku kouše

Po dlouhém cvičení už pejsek ví, že dostane pamlsek za dobře udělaný povel, ale většinou si ho do tlamy nevezme “něžně” nýbrž po něm rafne a někdy by spolkl i vaši ruku.

Jak tomu předejít

když za pochvalu dáváte před tlamu pejskovi pamlsek, tedy mu ho chcete dát a už uvidíte, že po něm chce “skočit”, tak cukněte a řekněte “NE!” nebo “POMALU!” . Takhle když už to máte vytipovaný, že po podávaném pamlsku chce “skočit” opakujte tato slova a uvidíte, že si ho pejsek vezme pomalu a s něžností (mám to odzkoušený)

Druhy pamlsků

Pamlsky pro psa CandiesDruh pamlsků je různý. Takových pamlsků je mnoho. Mě se ale nejvíce osvědčily pamlsky CANDIE’S. Tyto pamlsky jsou takové pěnové a nejlepší jsou asi ovocné, tedy alespoň mě se osvědčily. Tyto pamlsky mohou jíst i lidé.

Další pamlsky jsou piškoty, ty zná snad každý. Pak jsou i různé pamlsky jako např. DROPSÍKY a křupavé tyčinky. Na čištění zubů jsou nejvhodnější Denta-Pure dále pak Plaque Off Animal a spousta dalších.

Přečtěte si také:  Jak vybrat dobrý cvičák

Autor admin

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Pořízení štěněte 5.díl – Socializace v prostředí a mezi zvuky

Socializace je pro štěně velmi důležitá. Mělo by poznat co nejvíce věcí a seznámit se …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *