Aktuality
Online kurz Problémové chování
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Úvod | Ze světa psů | Zajímavosti ze světa psů | Karanténní stanice aneb Těžký život již od štěněte

Karanténní stanice aneb Těžký život již od štěněte

Představte si, že pár týdnů po narození Vás odeberou Vaší milované mamince a ocitnete se u neznámého, nesympatického člověka, kterému máte po zbytek života sloužit jen jako stroj, jenž štěká pokaždé, když se okolo někdo mihne. Je Vám zima, máte hlad, nejsou tu ani bráškové, s kterými jste si hrávali a přetahovali se o koště. Dají Vás do boudy, a nikoho více nezajímáte. Až do té doby, až jim začnete být na obtíž a vyhodí Vás. Pak už chybí jen málo k tomu, abyste se dostali do karanténní stanice. Hrozné že?

A co bude dál?

Ano, bohužel i takové situace se dějí a čím dál tím častěji. Štěňátko se narodí u chovatele, odtud si ho koupí budoucí majitel, kterému nejde o přátelství s pejskem, ale o to, aby budil respekt kolemjdoucích. Bohužel si už neuvědomí, že uvázáním u boudy to nekončí, spíše začíná. Majitelovi začne vadit, že má živý tvor také nějaké potřeby a zbaví se ho například přivázáním ke stromu, kde je nalezen a následně umístěn do karanténní stanice. A teď jde doopravdy o život.

Pokud si pejska nikdo nevezme do několika dnů (většinou mají 2 dny), jsou bez milosti utraceni, i když se jedná o naprosto zdravé, bezproblémové a přátelské jedince, kteří jsou připraveni milovat svého pána celým srdcem, i po tom, co prožili. Ve většině případů mají smůlu.

Dokonce i skupina na sociální síti Facebook hlásá: „Nekupujte, adoptuje“. Bohužel však, lidé si vyberou spíše čistokrevné štěně s rodokmenem, než aby dali šanci pejskovi, jenž Vám bude za záchranu vděčný do smrti. Tím samozřejmě nechci říct, že jsou „papírová“ štěňátka špatná, to vůbec ne! Každý živý tvor má právo na lásku, kterou vrací v několikanásobné míře. Jenže roztomilost nevítězí nad lživou pověstí „útulkáče“, který tam přece nebyl umístěn jen tak pro nic za nic.

Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ

Je to smutné, ale je to tak. I v dnešní době existují lidé, kteří si myslí, že takový pejsek je určitě zlý a agresivní. Nebuďte prosím proto slepí, každá pomoc se počítá!

Přečtěte si také:  Mohou psi jíst jablka?

Zajímavou reportáž nazvanou “Psi odsouzení ke smrti” o těchto karanténních stanicích natočila Česká televize. Reportáž můžete shlédnout na stránkách České televize.

Autor admin

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

5 činností, kterými rozveselíte znuděného psa i v interiéru

Rozvíjejte duševní potenciál svého chlupáče. V následujícím textu si ukážeme 5 činností, kterými rozveselíte znuděného psa i v interiéru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *