CBD
Úvod | Výcvik psa | Povely | Povel sedni, štěkej a aport

Povel sedni, štěkej a aport

Povel sedni se naučí nejlépe od štěněte. Využijte situace, kdy pejsek sedí a řekněte mu povel sedni, pochvalte ho a dejte mu pamlsek, když se pak pejsek zvedne, tak chvilku nebude chápat, tak mu přitlačte zadeček k zemi a řekněte povel “sedni”. Pejska hned odměňte a pochvalte.

Povel štěkej jsem pejska naučila tak, že jsem natáhla ruku, zvedla ukazováček a říkala povel “štěkej”, může se také využít situace, kdy si pejsek hraje a jak je rozdováděný, tak štěká. Při tom jak štěká dáváte povel “štěkej” a zase odměňte a pochvalte.

Povel aport

Každé štěně si hraje s hračkami. Přetahujte se s ním o nějakou hračku, aby si ji ještě více přivlastnil. Poté mu ji hoďte a říkejte povel “aport” nebo “přines”. A protože si chce hrát, tak vám ji donese, ale ne vždy vám ji jen tak bez boje vrátí. Stále opakujte povel “pusť”, ale když nepovolí, tak je lepší mírně mu otevřít tlamičku a zopakovat povel “pusť”. Vezmete mu hračku, odměníte ho pamlskem a hodíte mu to s povelem aport znovu. Pejska vždy chvalte, ale nepřetěžujte ho moc, aby se mu povel neznepříjemnil.

Přečtěte si také:  Jak velký pes je pro mě vhodný?

Mohlo by Vás zajímat

Začínáme se stopou

Stopy jsou nedílnou součástí sportovní kynologie a často bývají důvodem ztráty mnoha bodů na zkouškách …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *