Aktuality
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Online kurz Problémové chování
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Úvod | Výcvik psa | Povely | Ovladatelnost na vodítku

Ovladatelnost na vodítku

Ovladatelnost je nejlepší cvičit od útlého věku, kdy se pejsek učí vše důležité k výcviku (základní povely, poslušnost). Pejsek se učí postupem času správně chodit na vodítku. Nejlepší, jak tento povel cvičit je, že bereme pejska u levé nohy a po chvíli se vždy zastavíme a pejska odměníme.

Takto učte pejska každý den určitý a vám vhodný čas, ale aby nebyl pro štěně moc dlouhý. Kdyby se štěně učilo tento cvik déle, tak by jste ho od povelu odradili a jen těžko by jste ho jej znovu učili.

Online kurz Problémové chování

Nejprve se psem cvičíme kratší rovné úseky, postupem času přidáváme pejskovi delší trasy a obraty. Při každé změně pohybu nebo obratu kolem nohy, říkejte povel “k noze”. Na zkoušce noste vodítko v pravé ruce ve výši prsou, ale nácvikové vodění v levé není na závadu.

Přečtěte si také:  Jak velký pes je pro mě vhodný?

Autor Administrátor

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Začínáme se stopou

Stopy jsou nedílnou součástí sportovní kynologie a často bývají důvodem ztráty mnoha bodů na zkouškách …

4 komentářů

 1. Nikola Kiliánová

  Dobrý den
  Doma mám 4měsíčního pejska a je velmi nezbedný a neumí chodit na vodítku u levé nohy! Jak ho to mám naučit? Nechce poslouchat
  Předem děkuji

  • Dobrý den,
   u 4 měsíčního štěněte nemůžete předpokládat, že neumí chodit na vodítku. Štěňata jsou živá, akční a hravá. Zpočátku je nejdůležitější pejska správně navyknout na obojek, potom na vodítko. Máme to ve svých článcích – učení chůze na vodítku. Musíte postupovat popořadě, nejde od kroku 1 přeskočit na krok 5. ;)
   Chce to samozřejmě čas a trénink. Pejsek se nejprve musí naučit vodítko akceptovat ne jako zábranu a překážku. Poté můžete pejska učit chůzi u levé nohy za pomoci pamlsků či hraček, ale vždy procvičovat jen krátkou chvíli. Pokud si s tím sama nevíte rady, navštivte s pejskem nějaké kynologické cvičiště, opravdu rádi vám tam poradí.

 2. Dobrý den,chci se zeptat jestli je už pozdě učit 8-měsíčního psa učit chůzi u nohy?Je zvyklý na tahání.:/ Půjde to? :) Děkuji

  • Dobrý den
   určitě není pozdě my máme 10-ti měsíční fenku a taky neumí chodit u nohy ale koupili jsme výcvikovou ohlávku a kšíry a už to jde lépe.Zkuste tyto věci taky:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *