CBD
Úvod | Akce a závody | Podhorský čaroskok 2014

Podhorský čaroskok 2014

Ten čas tak rychle plyne…už je to týden ( píšu 3.5.) , co jsme na Podhorce starostlivě kontrolovali oblohu. A proč nám tak záleželo na počasí ? Protože pejskaři z blízka i dáli měřili své síly v agility. Řekněme si na rovinu – bláto pod nohama a voda za krkem, to nenadchne nikoho.

Letos nám však štěstí přálo a bouřka milosrdně počkala, až závody skončí , my předáme ceny a uklidíme plac .
Běhalo se ve 3 výkonnostech . Zvykat si na závody přišlo i 6 štěňat. Rozhodčí – pan Jiří Bláhovec – k nám přijel z Pardubic a postavil zajímavé parkury vždy s ohledem na výkonnostní třídu. Většina si velmi chválila hlavně druhý běh, ale pro mě nedopadl zrovna nejlépe. Byl totiž hodně běhavý a tak mě moje bláznivá Růža popoháněla nejen štěkotem, ale i taháním za rukáv. Takže jsme do cíle doběhly bez dechu obě. Já ze snahy o rychlejší pohyb, ona z toho popohánění. Hlavní však je, že nás takto strávený volný čas baví. A protože je nás takových poměrně hodně, uspořádali jsme – tedy členové ZKO Podhorka- tyto závody.

kukVšichni pomocníci na parkuru dělali co mohli, aby závody ,,odsejpaly“ a to se jim opravdu dařilo. Měli velkou zásluhu na tom, že 52 závodních dvojic oba běhy zvládlo ve velmi dobrém čase a v 15,30 jsme mohli vyhlásit výsledky. Ty jsou uveřejněny na www.podhorka.org – Závody. Fotografie najdete tamtéž , ale v sekci ODKAZY – FOTO III.

Ceny v podobě granulí nám zčásti věnovala společnost Nativia s.r.o. Letohrad a zčásti byly zakoupeny naší organizací ( mimochodem, mým pejsanům velmi chutnaly ), pro štěňata zkompletoval balíčky tým lékařů z Veterinární kliniky U Nádraží, finanční obnos věnovala autoškola Drumel, poháry , medaile + různé pochoutky pro psy a drobnosti pro psovody zakoupila ZKO Podhorka. Za podporu děkujeme i Měst.úřadu Česká Třebová.

Přečtěte si také:  Výsledky ankety Kynolog roku 2012 a soutěže Cvičák roku 2012

A protože toto poděkování všem, kteří se podíleli na velmi zdařilém průběhu závodu vyjde ve Zpravodaji až v červnu, dovoluji si hned milovníky psích sportů pozvat na další závody určené široké veřejnosti a to na Podhorský skok, který se koná 28.6. opět na cvičišti ZKO Podhorka. Kdo se chce podívat na závodníky , mezi kterými se mnozí pokusí složit jednu z 5 povinných zkoušek pro účast na MČR, ten musí přijít v neděli 29.6. na Podhorské dvojzkoušky.

Samozřejmě nezapomínáme ani na psí veterány, kteří i ve vyšším věku mají stále chuť skákat – jen už nemohou tak vysoko a tak dlouho jako jejich mladší kolegové. Ti mají své závodní běhy v přidruženém Veterán Hopu.
Tak tedy – poslední červnový víkend na cvičišti ZKO PODHORKA bude opět patřit agility.

Přijďte pobejt !

Za ZKO Podhorka Helena Chrastilová

Mohlo by Vás zajímat

Podhorský čaroskok – 27.04.2013

Ačkoliv na tento den nebyla předpověď počasí přívětivá, již od prezenčního rána vyhlídka na krásný …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *