Aktuality
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Online kurz Problémové chování
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Úvod | Akce a závody | Podhorský čaroskok – 27.04.2013

Podhorský čaroskok – 27.04.2013

Ačkoliv na tento den nebyla předpověď počasí přívětivá, již od prezenčního rána vyhlídka na krásný den vypadala více než nadějně. Organizace závodů byla velmi zkoordinovaná  a  výsledky byly k vidění okamžitě na monitoru. I jejich papírové vyvěšení na tabuli probíhalo rovněž s velkou rychlostí. Hlavní pořadatelka a rozhodčí Mgr. Helena Chrastilová rok od roku staví náročnější, ale krásné vzdušné a zvládnutelné parkury. Hra byla pojata jako rozběhání pejsků. Odměnou za proběhnutí této “rozběhávací”  jednoduché trati bylo fleesové tahadlo, vyrobené samotnou paní rozhodčí.

Začátečníci nasbírali zkušenosti za závodů, pokročilí dokázali, že již něco umí a závodníci pokořili pár vychytávek, rozlišovaček, stahování pejska či obíhání skoček. Kolem oběda počasí zavelelo menší kolizi, kdy se střídalo velké horko s přeháňkami. Na ochlazení nabízí areál Podhorky příjemný potůček. Jelikož hlavním sponzorem byl jako každoročně Fitmin, na nejlepší závodníky (hodnotil se součet běhů agility a jumping)  čekala příjemná odměna v podobě granulek, skutečně nádherných pohárů a spousta příjemných drobností či psích pamlsků a piškotků.

Jako jedny z mála neoficiálních závodů je  Česká Třebová Podhorka důstojná slovu neoficiální závody a tím zúčastněným připravuje každoročně mnohé úlevy v jednotlivých kategoriích. Druhým rokem dokonce bylo povoleno snížení latěk i v kategorii závodníků. Což mnozí velmi ocenili, protože jsou zvyklí se svými psy trénovat na parkurech typu A2 či dokonce A3 nebo tuto obtížnost parkuru chtěli jen zkusit, ale jejich plemeno, věk psa či jiný handicap jim toto na oficiálních a většině neoficiálních závodech nedovoluje.

Mnohé psí gentlemany rozhodila hárající fenka. Jinak se celý Podhorský čaroskok nesl ve výborné náladě i atmosféře.

[nggallery id=79]

Přečtěte si také:  Výsledky ankety Kynolog roku 2012 a soutěže Cvičák roku 2012

Autor Administrátor

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Závody o “PODBLANICKÝ POHÁR”

Základní kynologická organizace Vlašim Vás zve na závody ve sportovní kynologii o „PODBLANICKÝ POHÁR“ konané …