CBD
Úvod | Péče, zdraví a nemoci | Péče a zdraví psa | Srdeční choroby u psů

Srdeční choroby u psů

Je časté srdeční onemocnění u psů?

Ano, srdeční choroby jsou docela velký problém. Jsou jedním z nejčastějších zdravotních obtíži. Odhaduje se, že 8 – 10% onemocnění u psů se týká právě kardiologie.

Jaká onemocnění srdce u psů jsou nejčastější?

U psů malých plemen ( pudl, jezevčíci ) jde většinou o poruchy chlopní. U velkých plemen jde často o degeneraci svalových vláken, srdeční sval nepracuje efektivně a není schopen pumpovat dostatek krve pro udržení správného krevního oběhu a zásobování tkání kyslíkem a živinami. Týká se to mimo jiné dobrmanů,boxerů, dog, labradorů. Časté jsou i vrozené srdeční vady.

Jaké jsou příznaky poruchy srdce u psů?

Hlavním příznakem je kašel. Po krátké hře nebo i při chůzi nebo běhu je pes unavený a lehne si. Kašel je výsledkem hromadění bronchiální tekutiny v plicích. Příznakem pokročilého onemocnění srdce je plicní edém.

Co mohu udělat, abych se zabránil selhání srdce?

Při běžném vyšetření ( tj. např. před očkováním ) by měl veterinární lékař poslechnout psa. Pokud slyší zvuky, které signalizují chlopenní vadu nebo vrozenou srdeční vadu, tak pes musí absolvovat srdeční vyšetření: EKG a echokardiografii. Starší psi by měli mít provedeno nejméně jednou ročně EKG pro vyloučení onemocnění srdce. Je-li srdeční onemocnění diagnostikováno, bohužel ve většině případů jej není možné vyléčit. Můžeme ale zlepšit kvalitu života psa. Prevence je velmi důležitá. Důležitá je také správná strava s nízkým obsahem sodíku a draslíku, s vysokým obsahem taurinu a karnitinu např. diety royal canin.

Přečtěte si také:  Správné pečování o oči a uši u psů

Autor Magazín Sportovni-kynologie.cz

Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Pojištění pro psy není nadstandard

Ve světě je již standard, mít pojištěného domácího mazlíka. Někde je to přímo povinné, ale u nás toto pojištění není tolik rozšířené. Mnoho lidí si myslí, že je to dokonce zbytečné, nechat si právě svého psa pojistit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *