Aktuality
Online kurz Problémové chování
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Úvod | Péče, zdraví a nemoci | Péče a zdraví psa | 4 věci, které můžete udělat pro vašeho psího seniora

4 věci, které můžete udělat pro vašeho psího seniora

Tipy, které vašemu psímu staříkovi pomohou být stále svěží

1. Zajistěte mu dostatek pohybu

To, že váš stárnoucí pejsek tráví většinu času nejraději schoulený na gauči, ještě neznamená, že se vyhnete své povinnosti jít ho alespoň dvakrát denně vyvenčit. Možná tak pejsek nevypadá, ale když se nepodívá ven, vždy je znepokojený. Pro fyzické i duševní zdraví psa je nesmírně důležité, aby měl pravidelný pohyb a to i přesto, že je výrazně pomalejší, než v jeho mladších letech. Je důležité, aby se kosti i svaly neustále zatěžovaly. Pravidelné procházky zajistí i stimulaci všech potřebných smyslů a to nejlépe tehdy, když dochází ke změně prostředí. Dokonce i my samotní bychom dokázali celý den ležet a nic nedělat, ale jak sami víme, nebylo by to pro nás nijak zdravé, u psů to platí dvojnásob.

2. Dejte pozor, aby byl štíhlý

Nedopusťte, aby váš pejsek začal nabírat kila navíc a to ani přesto, že je méně aktivní. Jakákoliv váha navíc je pro psa neuvěřitelně škodlivá. Zvyšuje se mu tím krevní tlak, je kladena vyšší zátěž na klouby, poškozují se mu vnitřní orgány a zároveň je v takovém stavu náchylnější k celé řadě psích onemocnění. Patří mezi ně i rakovina, která se zvířecí říši nijak nevyhýbá. Dbejte na to, aby i ve vyšším věku dostával jen to nejlepší psí jídlo, které je určeno starším psům. Množství jídla by se mělo odrážet v aktivitě samotného psa. Pokud ho budete chtít odměnit pamlskem, tak si pořiďte nízkokalorické dobroty a pamatujte si, že je lepší deset menších pamlsků, než jeden velký, který stejně pozře během vteřiny.

3. Pomozte svému psímu seniorovi, aby se nemotal

Velké množství starých psů se trochu motá. Jestliže máte dřevěné podlahy, které jsou pro psa příliš kluzké, buďte ohleduplní a pořiďte si na ně koberec, po kterém se bude vašemu seniorovi lépe chodit. Na koberci lépe udrží rovnováhu a snadněji se dostane tam, kam potřebuje. Pro psy se prodává rovněž řada speciálních pomůcek, se kterými jim můžete pomoci v pohybu. Jednou z nich je například GingerLead, která se používá pro pomoc psům, kteří jsou slabí na zadní nohy, jsou ochrnutí, mají zdravotní potíže nebo jsou příliš staří. Podívat se na ní můžete například zde gingerlead.com. Nejedná se však o jedinou pomůcku, na trhu je jich celá řada.

Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ

4. Nezanedbávejte jeho zoubky

O zuby psa je třeba pečovat v každém věku a obzvláště ve stáří se mohou stát pro psa jeho zuby velkou komplikací. Vaší povinností by mělo být, aby byly jeho zuby čisté a zdravé. Pokud nejsou, tak mu hrozí záněty dásní a riziko, že se mu dostanou bakterie do krevního oběhu. V takovém případě by mohlo dojít i k selhání orgánů. Je tedy potřeba, abyste dodržovali pravidelné čištění zubů. Možná to pro vás není nejoblíbenější činnost, pravděpodobně už vůbec ne pro vašeho chlupáče, ale dentální hygiena u psů zkrátka musí být.

Přečtěte si také:  Ucpání střev

Dejte pozor také na: Pokud váš pes náhle odvrátí čumák od jídla, které jste mu pracně připravili, nedávejte mu ho hned pryč. Nemusí to znamenat, že nemá chuť k jídlu, ale že trpí bolestí zubů. V takovém případě se pes vyhne jakékoliv nutnosti cokoliv kousat, aby ho netrápila další bolest. V této situaci je vhodné co nejdříve navštívit veterináře, který vám s tímto problémem poradí.

Autor Administrátor

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Psí lázně

Zde se dočtete něco málo o psích lázních, nabízených službách a cenách za tyto služby pro psy. V dnešní době už najdeme odpočinek a relaxaci pro naše psí miláčky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *