Aktuality
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Online kurz Problémové chování
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Úvod | Péče, zdraví a nemoci | Péče a zdraví psa | Jak krmit svého pejska v zimě?

Jak krmit svého pejska v zimě?

Při péči o pejska v zimě byste měli vycházet z toho, o jaké plemeno psa jde, jak je veliký, a zda ho máte doma či v boudě venku. Kvalitní krmivo pro psy, které pejskům dodá potřebné výživové látky a vitamíny, je při krmení samozřejmě základem, neboť ovlivňuje jejich zdraví. V zimě je vhodné krmení pejska dále poupravit podle následujících tipů.

Krmení psa v zimě

Pokud máte pejska doma v bytě, je pravděpodobné, že budou mít méně pohybu, tomu byste také měli přizpůsobit kalorickou hodnotu krmné dávky. Naopak pejskům, kteří žijí venku u boudy, dopřejte výživnější krmivo, jehož část spotřebují na termoregulaci. Při krmení dbejte na zvýšené množství bílkovin, tuků a sacharidů přibližně o 20 % běžné dávky, které pejskovi pomůže v boji proti chladným dnům. V zimě byste měli také namáčet granule pro psa do vody či je zalít nekořeněným vývarem, neboť pejsci potřebují dostatek pitného režimu. Ve větších mrazech můžou misky zamrzat, vyměňujte tedy zamrzlé misky s vodou za vodu čerstvou. Energeticky bohatá strava je zvláště důležitá pro menší a krátkosrstá plemena, která v zimě potřebují více energie na zahřátí organismu. Pokud běžně krmíte pejska jednou denně, upravte způsob krmení na vícero menších dávek.
Jak krmit svého pejska v zimě2

Pozor na vánoční překrmování

Velmi často se stává, že o Vánocích člověk neodolá psím očím a krmí ho jídlem od stolu. Lidské pokrmy, jako je sladké vánoční cukroví, mohou pejskům způsobit žaludeční a zdravotní problémy. Pozor dejte také na rybí kosti, které se mohou pejskovi zapíchnout do krku. Pokud chcete pejskovi přilepšit, můžete mu dát k Vánocům balíček pamlsků pro psy.

Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ

Samozřejmě nezapomínejte věnovat pejskům dostatek pozornosti a lásky, v zimě bývají pejsci venku více osamělí. Za každý strávený čas s vámi budou opravdu vděční.

Přečtěte si také:  Aquaterapie pro psy

Mohlo by Vás zajímat

Antiparazitní obojek Foresto

Antiparazitní obojek chrání Vašeho psa před všemi parazity, hubí klíšťata a blechy. Paraziti umírají kvůli včasnému uvolnění látky deltametrin. Obojek Scalibor je určený pro všechna plemena psů a vyrábí se ve dvou velikostech, přičemž každý z obojků se dá snadno a rychle zkrátit a přizpůsobit velikosti krku psa.