Aktuality
Online kurz Problémové chování
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Úvod | Výcvik psa | Výchova štěněte | Jak vychovat štěně?

Jak vychovat štěně?

Chystáte se pořídit si pejska, nebo už máte doma štěně? Tak to určitě věnujte jeho výchově náležitou pozornost. Máme pro vás pár tipů, na co u výchovy rozhodně nezapomenout a také, co budete určitě potřebovat.

Přivolání psa

Přivolání psa je jeden z nejdůležitějších povelů. Učit ho můžete doma nebo na nějakém odlehlém místě v parku, kde nehrozí, že vám vběhne pod auto. Za každý zvládnutý povel je důležité pejska odměnit pamlskem. On si to totiž bude pamatovat a potom se povel snadněji naučí. Při přivolávání psa pořád dokola opakujte jeden a ten stejný povel „ke mně!“, určitě povely nezaměňujte, protože pokud na pejska jednou zavoláte „ke mně!“ příště zase „pojď sem!“, tak v tom bude mít zmatek. Psi sice nevnímají obsah sdělení, ale intonaci hlasu ano.

Chůze na vodítku

Naučit pejska chodit na vodítku je velmi důležité. Na začátku mu pořiďte obojek a vodítko. Malá štěňata se batolí a jsou hodně živá, takže budou přebíhat ze strany na stranu a zamotají se okolo každé lampy. Nejlepší je pejska naučit chodit u levé nohy, ten si za čas zvykne a udrží s vámi krok, ať poběžíte nebo půjdete pomalu.

„Fuj“

Povel „fuj“ také určitě zařaďte, pejsek bude totiž chtít očuchávat naprosto vše, co potkáte. V přírodě se vám zase může stát, že bude chtít sežrat třeba mrtvého ptáka, proto potřebujete, aby znal povel, který mu dá jasně najevo, že takto opravdu ne. Pokud pejsek uposlechne, opět ho pochvalte a odměňte nějakým pamlskem.

Jak vychovat štěně2

Občas pomůže cvičák

Pokud máte doma divoké štěně, které chvíli neposedí, a nevíte si s jeho výchovou rady, určitě se obraťte na některý ze cvičáků. Tam vás naučí, jak si poradit i s tím největším tvrdohlavcem. Při výcviku se vám určitě bude hodit pamlsovník, psí píšťalka a stahovací obojek nebo kšíry. Podívejte se na potřeby pro výcvik psa a vyberte si to pravé.

Přečtěte si také:  Jak vybrat dobrý cvičák

Mohlo by Vás zajímat

Pořízení štěněte 4.díl – Socializace mezi psy

Štěňátko již máte doma, učíte jej základní hygienické návyky a začínáte jej postupně začleňovat mezi …