Aktuality
CBD

Pejsek s PP nebo bez PP?

Když uvažujeme o koupi psa, měli bychom si rozmyslet, pro jaký účel ho chceme a zda tedy budeme u psa průkaz původu potřebovat.

Pokud tedy chceme pejska jako “domácího mazlíka”, tak pokud to přímo nevyžadujeme, nebudeme průkaz původu potřebovat. Samozřejmě, i když s pejskem nehodláte chodit na různé výstavy a mistrovství a chcete ho mít s pp, je to jen a jen na Vás. Avšak pokud bychom s pejskem chtěli výše uvedené aktivity absolvovat, průkaz původu bude u pejska samozřejmě nutnost.

Průkaz původu u psa

nám určuje, že pejsek pochází od dvou chovných jedinců, kteří mají také průkaz původu. Takový pes je také označen čipem nebo tetováním a je zapsán v evidenci.

Jestliže se tedy rozhodneme pro psa s průkazem původu, musíme si při výběru dát pozor na to, jak probíhala jeho výchova ve štěněcím věku a také na zdraví a povahu jeho rodičů, případně prarodičů. Velmi důležitá věc při koupi pejska je kupní smlouva, ve které musí být vše jasně vysvětleno.

Kříženci

Pes, který má za rodiče psy rozdílného plemene nebo rodiče křížence se nazývá kříženec, neboli lidově “voříšek”. S takovýmto pejskem sice nemůžete chodit na oficiální výstavy a mistrovství, ale proto jste si ho přeci nepořizovali, ne? Takového pejska pořídíte mnohem levněji než psa s PP.

Mimochodem existují také i různé sporty a výstavy, které můžete absolvovat s jakýmkoliv pejskem, jen tak pro zábavu.

Přečtěte si také:  „Rodiče s PP, štěňata bez PP“

Autor Administrátor

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

8 nejlepších filmů se psím hrdinou

Filmy, kde mají hlavní role psi, mají své fanoušky jak mezi dětmi, tak námi dospělými. …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *