Aktuality
Online kurz Problémové chování
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Úvod | Výcvik psa | Výchova štěněte | Cestujeme se psem – jezdící schody

Cestujeme se psem – jezdící schody

Už od raného věku, kdy pejska socializujeme, musíme počítat s tím, že budeme chtít i cestovat. V průběhu socializace si pejsek navyká na různé podněty jako např. různé zvuky, pištění vlaku, přeprava v autě nebo jízda po eskalátoru.

Kdy a jak pejska navyknout ?

Pejska navykáme na všechno co se děje kolem něj ode dne, kdy jsme si ho přivezli od chovatele. Po normálních schodech pejsek časem až bude větší vyjde bez problémů, ale jak na eskalátor ?

Eskalátory se pod pejskovýma tlapkama pohybují a náš miláček na to není zvyklý, bojí se toho a neví co a jak, jak nastoupit, jak se tam udržet a následně jak slézt. Pejska je nejlepší vodit do ruchu města co nejčastěji, aby si na vše rychle a důkladně zvyknul.

Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy

Jak začít ?

V prvopočátku musíme pejskovi ukázat, že to není nic špatného, takže se ho budeme za pamlsek snažit pobízet k tomu, aby na jezdící schody vstoupil. Pakliže se nám to nepovede, musíme ho vzít trochu ‘násilněji’ takže ho vezmeme na ruku a položíme ho na schody.

V průběhu, kdy jedete po schodech nahoru pejska povzbuzujte, hlaďte ho a hlavně na něj mluvte. Až se bude blížit konec a náhlý výstup zkuste to s pejskem přejít. Pakliže to hned nepůjde, musíte opět vzít pejska na ruku a pak ho pochválit. Nejdůležitější je, aby jste toto se psem opakovali často a to v normálním provozu. Aby to nevypadalo jako cílený výcvik, ale jako součást cestování.

Přečtěte si také:  Exportní průkaz původu

Autor Administrátor

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Pořízení štěněte 4.díl – Socializace mezi psy

Štěňátko již máte doma, učíte jej základní hygienické návyky a začínáte jej postupně začleňovat mezi …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *