Aktuality
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Úvod | Výcvik psa | Výchova štěněte | Jak předejít žebrání u stolu?

Jak předejít žebrání u stolu?

Také nemáte rádi, když jste na návštěvě u někoho kdo má psa, grilujete a jakmile se všichni s jídlem usadí ke stolu, přiběhne pes a neustále Vás hypnotizuje pohledem a žebrá o jídlo? Horší ovšem je, pokud se to naučí Váš pes. Jak tomu tedy předejít?

Pokud se budete držet důslednosti a pravidel, nic z toho se nemusí dít a můžete si vychutnávat jídlo u stolu a pes si bude hledět svého. Nikoho ovšem nepřekvapí, že všechny zlozvyky či špatné návyky psa učí jeho majitel.

Jak tomu předejít?

Opravdu si stačí stanovit pravidla, která Váš pes bude respektovat. Nejlepší je s nimi začít již od štěněte.

  • Nikdy psovi nedávejte jídlo od stolu či jiného místa, kde Vy sami jíte (pes za Vámi bude na ta místa chodit a žebrat o jídlo)
  • Pokud připravujete jídlo, neházejte psovi na zem zbytky, odřezky nebo kosti (při každé další přípravě bude pes žebrat)
  • Pokud chcete dát psovi kosti, či jiné jídlo, které není přímo určené pro něj (granule, konzerva), vezměte jej do misky a odneste mu to na jeho místo, kde se stravuje (pes tedy nebude čekat u místa, kde jíslo připravujete, ale jakmile jej zavoláte, přiběhne rovnou ke své misce)
  • Pokud nic psovi nedáváte a přesto přijde z jiného důvodu ke stolu, pošlete ho na místo (po delším upomínání se pes naučí, že pokud jíte u stolu, on tam nemá co dělat)

Pokud se budete řídit těmito pravidly, nemůže se stát, že by pes žebral u stolu z důvodu špatného návyku nebo z předešlého “nedovoleného krmení” od stolu či jiného místa, kde se podává jídlo.

Přečtěte si také:  Výcvik staršího psa

Autor Administrátor

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Pořízení štěněte 4.díl – Socializace mezi psy

Štěňátko již máte doma, učíte jej základní hygienické návyky a začínáte jej postupně začleňovat mezi …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *