CBD
Úvod | Péče, zdraví a nemoci | Péče a zdraví psa | Správné pečování o oči a uši u psů

Správné pečování o oči a uši u psů

Jak pečovat o oči u psů

Stejně jako my máme ospalky po noci, když se vzbudíme, tak psi mají totéž. Proto je nejdůležitější každé ráno očistit psovi řádně oči a okolo očí. Nejlepší je navlhčená vata nebo nějaký ubrousek, kterým se očistí oči a okolo očí ospalky. Pokud se dostanete se psem do nějakého prostředí, kde mnoho prachu, je dobré psovi omýt oči, aby z toho nevznikl nějaký zánět či něco horšího.

Další problém je, když se psem jdete např. k senu, prach nebo slabé stonky ze sena se mohou dostat psovi do očí a pak vznikne velmi rychle zánět a je potřeba zajít k veterináři, aby mu oči pořádně očistil a napsal nějaké kapky. U plemen psů, jako je shih-tzu nebo lhasa apso se musí ošetřovat velmi často místa okolo očí, aby nebyla hnědá, tato plemena na to často trpí.

Jak pečovat o uši u psů

nolvasan oticZdravé uši psa mají být na pohled krásně růžové, bez špíny a bez zápachu a pokud se uší dotkneme, nesmí to psa bolet. Jak se ale zánět ucha pozná, je jednoduché. Pokud správně pečujeme o psa, tak se preventivně chodí na prohlídky k veterinárnímu lékaři, který zkontroluje psa a v případě zánětu vám něco předepíše a vysvětlí jak přípravek aplikovat.

Pokud ale uvidíte vašeho psa, že si často ucho drbe a nebo že na dotyk je mu to nepříjemné, tak je potřeba se do ouška podívat a v případě zápachu nebo tzv. špíny v uchu je potřeba ucho pořádně vyčistit nejlépe vatou a aplikovat do ucha přípravek na čištění uší.

Pokud nějaký účinný přípravek doma nemáte, tak je nejlepší dojít k veterináři, neboť z obyčejného zánětu může vzniknout něco mnohem horšího. Proto je v každém připadě vhodná návštěva vašeho veterináře, aby vám předepsal co a kdy podávat pejskovi, aby se mu co nejrychleji ulevilo od bolesti.

Přečtěte si také:  Očkování

Účinný přípravek do uší je: Nolvasan Otic v tomto obchodě

Vždy si musíme tedy pamatovat, že PREVENCE je nejdůležitější u každého živého tvora. Předejdeme tak následným onemocněním či zánětům, které by mohli být psovi nepříjemné do doby, než se vyléčí.

Autor Magazín Sportovni-kynologie.cz

Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Pojištění pro psy není nadstandard

Ve světě je již standard, mít pojištěného domácího mazlíka. Někde je to přímo povinné, ale u nás toto pojištění není tolik rozšířené. Mnoho lidí si myslí, že je to dokonce zbytečné, nechat si právě svého psa pojistit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *