CBD
Úvod | Výcvik psa | Výchova štěněte | Výcvik psa není nic nemožného

Výcvik psa není nic nemožného

Uvažujete o pořízení psa určitého plemene, ale dozvěděli jste se, že patří do rukou spíše zkušenějším kynologům? Nezáleží na tom, kolik zkušeností s tímto plemenem máte, ale především na tom, kolik času výcviku věnujete. Nezapomeňte, že i nezkušený člověk, který se výcvikem psů nezabývá, může vlastnit psa jakéhokoliv plemene.

 

Nikdy jsem psa nevlastnil, ale uvažuji o pořízení pitbula

Většina lidí si myslí, že pokud nemá s určitým plemenem zkušenosti, nemůže jej vlastnit. Toto ovšem není pravda, protože si každý může pořídit plemeno psa, které chce. Když se rozhodnete pořídit si psa, jako je například pitbul nebo podobná, na výcvik náročnější plemena, pomyslíte si, že musí být obtížné vychovávat ho od štěněte, natož pak cvičit poslušnosti v dospívání. Obtížné to ovšem není, protože můžete se psem pitbuljednak navštěvovat lekce poslušnosti či výcvikové hodiny s kynologem, na kterých se dozvíte vše potřebné nebo jej budete vychovávat doma dle svých možností a pravidel.

Pokud jste nikdy psa neměli a rozhodli jste se právě pro tato plemena, nemusíte se bát, že jej nebudete zvládat. Jestliže si psa pořídíte od štěněte a budete se mu plně věnovat, vychováte z něj milujícího a poslušného psa.

 

Nevím jak začít s výcvikem, kam se psem chodit?

Výcviková střediska nejsou jen pro kynology, ale slouží veškeré laické veřejnosti. S pomocí zkušenějších kynologů se s vaším psem dopracujete k tomu, že z něj budete mít poslušného a respektujícího psa. Kynolog vám na výcvikových lekcí poradí, jak psa správně cvičit, ale přímý způsob výcviku, který vám a vašemu psovi bude vyhovovat zjistíte sami.

 

Malé společenské plemeno a velký aktivní pes

Není důležité, jak je pes velký, ale to, jakou metodu výcviku si pro psa zvolíte. Majitel malého boloňského psíka se nemusí strachovat pozdějšího tahání na vodítku ani tvrdohlavého chování, pokud bude se štěnětem pravidelně navštěvovat kynologické cvičiště nebo ho pravidelně cvičit dle svého uvážení. To samé je s velkým psem. Pokud se budete včas a pravidelně věnovat výcviku, bude vám výcvik jak malého, tak i velkého psa připadat jednoduchý a hlavně zábavný.

Přečtěte si také:  Výchova štěněte - důslednost

výcvikJe jasné, že psa si člověk vybírá především dle svých možností, jako je čas, aktivita nebo zázemí. Ale nemusíme si vybírat plemeno, které nám někdo doporučí pro začátečníky. Pokud si určité plemeno oblíbíte a budete s ním chtít strávit příštích 15 let života, je důležité vybudovat pořádný a pravidelný výcvik, který psovi do začátku života dáte. Pamatujte, pes se chová tak, jak mu dovolíte a bude umět to, co ho naučíte.

Mohlo by Vás zajímat

Pořízení štěněte 4.díl – Socializace mezi psy

Štěňátko již máte doma, učíte jej základní hygienické návyky a začínáte jej postupně začleňovat mezi …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *