Aktuality
Online kurz Problémové chování
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Úvod | Výcvik psa | Povely | Povel převal

Povel převal

Z fáze “mrtvej” na fázi “převal”

Tento povel je trošku složitější při učení, neboť se pes odmítá ve většině případů přetočit. Nejlepší je, když Váš pes již umí povel “mrtvej”. Z této fáze lze totiž perfektně psa navést k přetočení a docílit tak povelu “převal”. Pokud ten povel Váš pes umí, tak ho pamlskem navádějte k přetočení. Musíte mu však neustále k čumáku dávat pamlsek a točit se i s pamlsek na druhou stranu.

Pokud se pes za pamlskem netočí, tak mu musíte pomoci Vy. Tímto způsobem se to zdá i jednodušší. Jakmile pes leží na boku, k čumáku mu dáváte pamlsek a přitom ho přes přední nohy otáčíte na druhou stranu. Při tom všem říkejte povel “převal”. Po delší době učení, se psovi zafixuje, co to po něm vlastně chcete.

Nikdy netrestejte psa za to, že od Vás nepochopil napoprvé daný povel. Naopak, i za malou snahu nebo i za Vaše přetočení ho odměňte a pochvalte.

Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy

Pes neumí povel mrtvej

Jestliže pes neumí povel “mrtvej”, tudíž si na povel neumí lehnout na bok, musíte ho na bok položit Vy. Jakmile mu dáte povel “lehni”, pochválíte ho a rukou ho položíte k zemi, tudíž na bok. Jakmile bude pes v této poloze, můžete pokračovat výše uvedeným způsobem učení povelu “převal”.

Při tomto způsobu učení je riziko takové, že se pes bude častěji zvedat, protože poloha vleže na boku je pro něj nepohodlná, pokud jste ho na bok položili Vy. V tom případě ale nezoufejte a buďte trpěliví.

Přečtěte si také:  Výcvik a výchova Německého ovčáka

Autor admin

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Začínáme se stopou

Stopy jsou nedílnou součástí sportovní kynologie a často bývají důvodem ztráty mnoha bodů na zkouškách …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *