Aktuality
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Online kurz Problémové chování
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Úvod | Výcvik psa | Povely | Povel mrtvej

Povel mrtvej

Tento povel je vcelku jednoduchý. Učí se tak, že psovi řeknete povel “lehni” a jakmile pes bude ležet, odměníte ho a zkoušíte ho nenásilně položit na bok. Aby pes chvilku vydržel ležet na boku, dávejte mu k čumáku nějaký pamlsek a přitom mu říkejte povel “mrtvej”.

Jelikož psovi dáváte pamlsek k čumáku, nemusí se zvedat a je tímto zaměstnán po dobu, po kterou chcete. Při té příležitosti mu však neustále opakujte povel “mrtvej”.

Online kurz Problémové chování

Odměna je velmi důležitá

Jakmile psa “uvolníte” z povelu, rovněž ho odměňte, pochvalte a zkuste povel ještě jednou. Nikdy nezapomínejte na pochvalu. Nejdůležitější je, abyste právě učící povel opakovali, ale ne dlouhou dobu v jeden den.

Psovi by se to zprotivilo a už by ho to ani nebavilo. Na psa musíte jít přes hry, dovádění.. Pamatujte, více toho uděláte výcvikem hrou než tvrdou, nekonečnou a pro psa velmi nudnou prací.

Přečtěte si také:  Výchova a výcvik štěněte

Autor admin

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Začínáme se stopou

Stopy jsou nedílnou součástí sportovní kynologie a často bývají důvodem ztráty mnoha bodů na zkouškách …

2 komentářů

  1. Tak mojí fence to vubec nejde :) Ale nevadí, zítra zkusíme zase :)

    • Chce to trpělivost, musím říct, že nám to trvalo taky docela dlouho, ale opakovali jsme, odměňovali a dostavil se výsledek :D Ale trvalo to déle :))) Chce to opakovat, opakovat a opakovat :D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *