Aktuality
Online kurz Problémové chování
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Úvod | Výcvik psa | Výcvikové pomůcky | Elektronický neviditelný plot

Elektronický neviditelný plot

Máte psa, který si na zahradě dělá co chce, leze do záhonů, skáče na plot a nebo Vás prostě vždycky překvapí, tam kde by jste ho zrovna vidět nechtěli?

Právě pro Vás by mohl být vhodný elektronický plot, kterým určíte kde všude se pes může pohybovat a naopak kam vůbec nesmí.

Jak elektronický plot funguje.

Elektronický plot funguje na principu upozorňování psa, pomocí speciálního obojku, akustickým signálem a následně korekčním impulsem.

Plot se instaluje podle návodu, který je vždy přibalen u výrobku. My si sami určíme vzdálenost, kde má obojek psa upozornit, že na místo (například záhon uprostřed zahrady), které máme vyhrazené nesmí.


Je to dáno tím, že okolo záhonu se v hloubce minimálně 1,5m (může se u různých výrobků lišit) natáhne anténní drát, který je připojen k vysílacímu generátoru, a tím po správném zapojení zajistíme zónu, do které pes nesmí.

Anténní drát vyzařuje pole, které se dělí na dvě pásma. První a to bližžší (vzdálenost se dá nastavit cca od 0,4 – 5m) se nazývá výstražné pásmo a slouží k upozornění psa, že se blíží k zakázanému místu. Při přiblížení obojku k tomuto pásmu to obojek zaregistruje a začne vydávat akustické varování.

Online kurz Základní poslušnost pro štěňata
Elektronický neviditelný plot
Pro zvětšení klikněte

Pokud pes nebude reagovat, nezastaví se a bude pokračovat do druhého pásma (vzdálenost 0,3 – 1,5m), kterému se říká korekční, po přiblížení obojek k zvukovému signálu přidá také impuls. To by mělo psa upozornit na to že něco dělá špatně a když pes zase odejde, varování ustane.

Je to bezpečné?

Tento celý systém je naprosto bezpečný. Musíte se řídit pokyny užívání uvedenými v příručce výrobku. Napětí v anténě nepřekračuje 12 V, nehrozí tudíž žádné nebezpečí i při případném přerušení vodiče.

Přečtěte si také:  Vychovaný pes

Pes a obojek.

Psovi by obojek neměl působit žádné bolesti, vydává pouze impuls v síle kterou si sami nastavíte.

Před použitím obojku byste ale měli psa nechat vyšetřit veterinářem, zda je způsobilý obojek používat. Mnozí psi jsou náchylní a elektrody na obojku jim můžou způsobit podráždění kůže. Pokud se podráždění vyskytne, sundejte psovi obojek a nepoužívejte jej do doby, kdy se podráždění zlepší. Také by jste neměli obojek psovi nechávat více jak 12 hodin denně.

A na závěr..

Osobně si o elektronickém plotu myslím, že to je velmi zajímavý způsob jak psa odnaučit chodit na některá místa na zahradě, jako jsou právě záhonky, jezírka atd., ale nemyslím si že je to zrovna ten správný způsob, kterým bychom měli psa naučit co nedělat a kam nechodit.

Autor Administrátor

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Pejskaři, sezóna začíná! Jak ochránit pejska před blechami a klíšťaty?

Blechy a klíšťata jsou postrachem každého milujícího páníčka – vždyť tito parazité mohou ohrozit zdraví pejska a v případě blech i zamořit lidské obydlí. Věřte, že skutečně neplatí tradované „Blecha psí na člověka nejde!“ a raději dbejte na prevenci a včasnou ochranu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *