Aktuality
Online kurz Problémové chování
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Úvod | Výcvik psa | Výcvikové pomůcky | Výchovný obojek Spray Commander
Spray Commander

Výchovný obojek Spray Commander

Na trhu se objevila novinka v podobě výchovného obojku Spray Commander. Jedná se o výchovný obojek na dálkové ovládání, který je používán k napomenutí psa při snaze odvyknout špatným návykům a také jako pomůcka při tréninku. Obojek má různé možnosti nastavení (dávka spreje a signální tón).

 

Princip obojku

Představte si, že jste se svým psem na procházce a ten se nekontrolovaně rozeběhne za psem, který je nedaleko na louce. Neposlechne váš povel a i přes to, že ho okřikujete a voláte na něj běží dál. V tomto případě stačí přes dálkový ovladač vyslat signál do obojku, který vypustí nebolestnou a neškodnou dávku spreje ve směru ke krku psa a nebo vydá signální tón.

Efekt překvapení mnohdy stačí k řešení problémů s chováním, aniž by byl u psa vyvolán strach. Sprejový obojek je pro psy naprosto bezbolestný. Dosah obojku je až do 85 m.

Použití obojku

Obojek se používá při odvykání špatných návyků:

  • pokud pes krade věci z jídelního stolu
  • běhání za auty
  • hrabání
  • utíkání
  • skákání na lidi

Přístroj v žádném případě nenahrazuje klasickou výchovu a Slouží pouze jako pomocný prostředek určený k občasnému použití.

Cena obojku

Obojek můžeme sehnat ve většině specializovaných zverimexech a na internetu. Cena na internetu se pohybuje okolo 2.500,- Kč, což podle mého názoru není zrovna málo.

Na internetu se dá sehnat například v obchodě zoohit za cenu 2.590,- Kč.

Jaký máte názor na sprejový obojek vy? Podělte se o něj s námi v komentářích.

Přečtěte si také:  Jak zajistit psovi pohodlí doma i na cestách

Autor Administrátor

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Pejskaři, sezóna začíná! Jak ochránit pejska před blechami a klíšťaty?

Blechy a klíšťata jsou postrachem každého milujícího páníčka – vždyť tito parazité mohou ohrozit zdraví pejska a v případě blech i zamořit lidské obydlí. Věřte, že skutečně neplatí tradované „Blecha psí na člověka nejde!“ a raději dbejte na prevenci a včasnou ochranu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *