CBD
Úvod | Ze světa psů | Zajímavosti ze světa psů | Bazénky pro psa: v létě krásně osvěží

Bazénky pro psa: v létě krásně osvěží

Je jasné, že nafukovací část bazénu je pro psy velkým lákadlem. Pokud je pejsek navíc ještě štěně, nebojí se přistoupit blíže a svými ostrými zoubky bazén prokousnout. Máte dvě možnosti – bazén ohradit nebo mu pořídit jeho vlastní, kde si užije tolik zábavy, že ho žádná lumpárna ani nenapadne. Bazénky pro psa jsou poměrně novinkou, která přichází na trh s velmi zajímavým nápadem. 

Proč pejska v létě koupat

Koupání ve vodě je pro něj další aktivita, která ho může začít bavit. Když se pejsek bojí vstoupit do vody, kde to nezná nebo si sotva smočí tlapky, nenuťte ho. Jsou další možnosti, o kterých se vám ani nesnilo. Vlastní bazének na zahradu bude tím pravým řešením! Ono i skákání do bazénku je pro něj fyzickou aktivitou podobně jako plavání. Zvyšuje kondici a funguje i preventivně proti přehřátí. Pro první koupání v bazénku neopomeňte na kvalitní hračky. Jsou pro psy motivací. Dnes je jich na trhu celá řada, od gumových a plastových až po ty rafinovanější, např. z neoprénového potahu, pěnové pryže nebo termostabilního materiálu.

Jaké máte možnosti výběru bazénku

Bazénky z odolného plastu se zesílenými bočnicemi bez vzduchových komor jsou ideálním prototypem bezpečného koupání psa. Dívejte se také na detaily. Pes potřebuje ke stání a skotačení mimo jiné i stabilitu. Tu podpoří vlnkovaný povrch dna bazénku s protiskluzem. Trápí vás, že nemáte vlastní zahradu? Možná máte balkón a ten vám bude pro tyto účely také bohatě stačit, obdobně jako terasa.

Nespornou výhodou bazénku pro psy je jejich skladnost a snadná údržba. Složený nezabere skoro žádné místo a bude vždy rychle připraven k zábavě pro vašeho psa. Pokud máte bazének poblíž stromů, rozhodně oceníte plachtu na zakrytí a kolíky na ukotvení. Ač drobnost, ale tolik potřebná. Napadané listí by vás jistě rozčilovalo. Pamatujte však na to, že žádná hračka není nerozbitná, takže tu svého psa nenechávejte bez dozoru. Užívejte si léto pěkně společně a plnými doušky!

Přečtěte si také:  Slovensko chce zákonem určit nebezpečná plemena psů. Kritici mluví o psím rasismu

Mohlo by Vás zajímat

Vánoce se psem

Vánoce se blíží a všichni pejskaři to znají. Pejsek si u stromečku rád hraje a skáče po …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *