Aktuality
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Online kurz Problémové chování
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Úvod | Ze světa psů | Zajímavosti ze světa psů | Bazénky pro psa: v létě krásně osvěží

Bazénky pro psa: v létě krásně osvěží

Je jasné, že nafukovací část bazénu je pro psy velkým lákadlem. Pokud je pejsek navíc ještě štěně, nebojí se přistoupit blíže a svými ostrými zoubky bazén prokousnout. Máte dvě možnosti – bazén ohradit nebo mu pořídit jeho vlastní, kde si užije tolik zábavy, že ho žádná lumpárna ani nenapadne. Bazénky pro psa jsou poměrně novinkou, která přichází na trh s velmi zajímavým nápadem. 

Proč pejska v létě koupat

Koupání ve vodě je pro něj další aktivita, která ho může začít bavit. Když se pejsek bojí vstoupit do vody, kde to nezná nebo si sotva smočí tlapky, nenuťte ho. Jsou další možnosti, o kterých se vám ani nesnilo. Vlastní bazének na zahradu bude tím pravým řešením! Ono i skákání do bazénku je pro něj fyzickou aktivitou podobně jako plavání. Zvyšuje kondici a funguje i preventivně proti přehřátí. Pro první koupání v bazénku neopomeňte na kvalitní hračky. Jsou pro psy motivací. Dnes je jich na trhu celá řada, od gumových a plastových až po ty rafinovanější, např. z neoprénového potahu, pěnové pryže nebo termostabilního materiálu.

Jaké máte možnosti výběru bazénku

Bazénky z odolného plastu se zesílenými bočnicemi bez vzduchových komor jsou ideálním prototypem bezpečného koupání psa. Dívejte se také na detaily. Pes potřebuje ke stání a skotačení mimo jiné i stabilitu. Tu podpoří vlnkovaný povrch dna bazénku s protiskluzem. Trápí vás, že nemáte vlastní zahradu? Možná máte balkón a ten vám bude pro tyto účely také bohatě stačit, obdobně jako terasa.

Online kurz Základní poslušnost pro štěňata

Nespornou výhodou bazénku pro psy je jejich skladnost a snadná údržba. Složený nezabere skoro žádné místo a bude vždy rychle připraven k zábavě pro vašeho psa. Pokud máte bazének poblíž stromů, rozhodně oceníte plachtu na zakrytí a kolíky na ukotvení. Ač drobnost, ale tolik potřebná. Napadané listí by vás jistě rozčilovalo. Pamatujte však na to, že žádná hračka není nerozbitná, takže tu svého psa nenechávejte bez dozoru. Užívejte si léto pěkně společně a plnými doušky!

Přečtěte si také:  Treibball – sport pro všechna aktivní plemena!

Autor admin

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

5 činností, kterými rozveselíte znuděného psa i v interiéru

Rozvíjejte duševní potenciál svého chlupáče. V následujícím textu si ukážeme 5 činností, kterými rozveselíte znuděného psa i v interiéru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *