Aktuality
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Online kurz Problémové chování
© Molly Marshall | Flickr.com

Individualita psa

Také psi se navzájem významně liší svými povahovými rysy, chováním, konstitucí těla, naturelem a inteligencí. Vždy mezi nimi nalezneme typ vůdčí i podřizující se, odvážného i zbabělce, přátelského psa, ale i psa plachého a rváče.

Často je slyšet z úst „rádoby výcvikářů“, že voříškové jsou většinou rozumnější a citlivější než čistokrevní psi a že skoro všechna malá módní společenská plemena jsou mimořádně chytrá, věrná apod. Dále slýcháváme, že pes, co je větší než kokršpaněl je vůči člověku ostražití a nemá se jim tolik věřit atd.

Pochopitelně, žádné  z těchto tvrzení neobstojí. Jsou jen obecně platné charakteristické rysy jednotlivých plemen, ale v jedincích každého plemene nebo křížence lze najít jakoukoliv povahu a úroveň sociálního cítění a smýšlení včetně psí inteligence.

Psi přicházejí na svět s vrozenými instinkty: tyto instinkty má páníček psa využívat ve svůj prospěch a žít se psem řádný a spokojený život v lidské smečce. Protože pokud využijeme správně a modelově vytvarujeme vrozené schopnosti psa v náš prospěch utvoříme tímto jeho vzorec následného vychování, které bude zárukou toho, aby byl pes vyrovnaný a měl žádoucí vztah ke svému okolí a k nám „šéfům smečky“.

Držím Vám palce ve správné komunikaci s vaším psem.

Přečtěte si také:  Život se psy není vždy růžový

Autor Administrátor

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Výchova štěněte

Výchova štěňat

Úplně každý pes je velmi úzce vázán na člověka. Protože je to pes s velice …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *