Aktuality
Online kurz Problémové chování
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Úvod | Výcvik psa | Agresivita u psa | Výcvik s HALTI ohlávkou

Výcvik s HALTI ohlávkou

HALTI ohlávka – pomůcka pro agresivní psy

Halti ohlávka, patřící mezi nejvíce rozšiřující se pomůcky pro psy, je speciální výchovná ohlávka, která pomáhá majiteli psa lépe korigovat a zabraňovat přílišnému tahání psa. Nyní jsou procházky se psem bezpečnější a mnohem klidnější.

Tahání psa na procházce

Velký pes připnutý klasicky vodítkem na obojek se během okamžiku může stát těžko ovladatelným, jelikož při zatahání přenese celou svou sílu na páníčka.

Online kurz Základní poslušnost pro štěňata

S HALTI ohlávkou se nám to nemůže stát, protože v případě, když pes zatáhne, tak mu ohlávka automaticky stáhne čelisti na stranu. Tím se docílí otočení hlavy psa i směr jeho pohybu k Vám a odvrátí se tak jeho pozornost. Poté by měl následovat přímý oční kontakt a povel “Nesmíš!”. To ho poučí, že to co udělal nesmí dělat. Následně psa pochválíme a odměníme, čímž ho ujistíme o správnosti jeho rozhodnutí.

Ohlávka se proto výborně hodí na výcvik povelů. V Anglii, kde se HALTI ohlávka zrodila se používá při nácviku agility a na cvičištích.

Přečtěte si také:  Agresivita

Autor admin

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Jak nejlépe uklidnit agresivního psa

Každý majitel psa má určitě nějakou zkušenost se psí agresivitou. Buď toho svého, nebo se …

2 komentářů

  1. Také jsme si ji pořídili… Je to skvělá pomůcka. Máme labradora a to bylo něco, ne že by nebyl vychovaný, ale když viděl psa, musel běžet za ním a bylo mu jedno, že na druhém konci vodítka letím já :D To samé při cestách vlakem.. táhnul aby byl první ve vlaku :D

    Tímto jsme problém vyřešili. Netáhne a pokaždé když zatáhne, hned jak se pohledem stočí na mě, mu řeknu že nesmí a odměním ho. Takto se to naučil, haltinu bereme už jenom do města, když jedeme mhd nebo vlakem.

  2. Výcviková ohlávka je super věc taky ji mám :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *