CBD
Úvod | Výcvik psa | Agresivita u psa | Výcvik s HALTI ohlávkou

Výcvik s HALTI ohlávkou

HALTI ohlávka – pomůcka pro agresivní psy

Halti ohlávka, patřící mezi nejvíce rozšiřující se pomůcky pro psy, je speciální výchovná ohlávka, která pomáhá majiteli psa lépe korigovat a zabraňovat přílišnému tahání psa. Nyní jsou procházky se psem bezpečnější a mnohem klidnější.

Tahání psa na procházce

Velký pes připnutý klasicky vodítkem na obojek se během okamžiku může stát těžko ovladatelným, jelikož při zatahání přenese celou svou sílu na páníčka.

S HALTI ohlávkou se nám to nemůže stát, protože v případě, když pes zatáhne, tak mu ohlávka automaticky stáhne čelisti na stranu. Tím se docílí otočení hlavy psa i směr jeho pohybu k Vám a odvrátí se tak jeho pozornost. Poté by měl následovat přímý oční kontakt a povel “Nesmíš!”. To ho poučí, že to co udělal nesmí dělat. Následně psa pochválíme a odměníme, čímž ho ujistíme o správnosti jeho rozhodnutí.

Ohlávka se proto výborně hodí na výcvik povelů. V Anglii, kde se HALTI ohlávka zrodila se používá při nácviku agility a na cvičištích.

Přečtěte si také:  Jak nejlépe uklidnit agresivního psa

Mohlo by Vás zajímat

Jak nejlépe uklidnit agresivního psa

Každý majitel psa má určitě nějakou zkušenost se psí agresivitou. Buď toho svého, nebo se …

2 komentáře

  1. Také jsme si ji pořídili… Je to skvělá pomůcka. Máme labradora a to bylo něco, ne že by nebyl vychovaný, ale když viděl psa, musel běžet za ním a bylo mu jedno, že na druhém konci vodítka letím já :D To samé při cestách vlakem.. táhnul aby byl první ve vlaku :D

    Tímto jsme problém vyřešili. Netáhne a pokaždé když zatáhne, hned jak se pohledem stočí na mě, mu řeknu že nesmí a odměním ho. Takto se to naučil, haltinu bereme už jenom do města, když jedeme mhd nebo vlakem.

  2. Výcviková ohlávka je super věc taky ji mám :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *