CBD
Úvod | Výcvik psa | Povely | Výcvik a výchova Německého ovčáka

Výcvik a výchova Německého ovčáka

Mnozí se ptají, jak mají cvičit štěně Německého ovčáka, ale počátek výcviku od štěněte je naprosto stejný jako u jakéhokoliv jiného psa (viz kategorie povely). Myslíme tím průběh socializace. Německý ovčák je proslulý svou pracovitostí a tím, že se lehko cvičí ke sportovní kynologii. Je to nejznámnější pracovní plemeno.

 

Německý ovčák se dělí na výstavní typ a typ pracovní.

Fenka – je skvělá na výcvik, ale někdy má své dny, přičemž si někdy dělá co ona uzná za vhodné.
Pejsek – je také skvělý na výcvik, ale potřebuje pevnější ruku, tudíž je i povahově lepší na sportovní kynologii.

Výcvik probíhá stejně jako u jiných velkých plemen, kteří se cvičí ke sportovní kynologii.

Německý ovčák

 

Přečtěte si také:  Chůze na vodítku - jak naučit psa na vodítko

Mohlo by Vás zajímat

Začínáme se stopou

Stopy jsou nedílnou součástí sportovní kynologie a často bývají důvodem ztráty mnoha bodů na zkouškách …

23 komentářů

 1. Dobrý den , mám 7mi měsíčního psa německého ovčáka . Codím s nim na cvičák a instruktor pořát říká že jsme pomalí ale když mu řeknu k noze tak mu trvá třeba strašně dlouho než mě obejde a sedne si … jak ho mám zrychlit ? :) děkuju za odpověď

  • Dobrý den, rychlost psa je o motivaci. Je pravda, že jednodušší je zklidnit temperamentního psa, než rozpohybovat pomalého. Každopádně to jde. U někoho pomocí pamlsku u někoho pomocí balonku (na šňůře). Každopádně psa výcvik musí bavit, potom se zlepší i jeho temperament při výcviku.

 2. Dobrý den mám dotaz máme 7měsíční štěně německého ovčáka kluka chodíme na cvičák ,povely k noze ,sedmi ,lehni ,zůstaň celkem zvládá ale jakmile jsme doma poslušnost opadá do voliéry se mu moc nechce a dělá že jako poslouchat nemusí myslíte že to přibývajícimi měsíci bude lepší nebo horší?Děkuji za odpověď Milada

 3. Mám 10týdení štěně ovčáka a jeho největší zábava je hledat a hryzat po zahradě kameny. Má hračky, kosti na hryzání, balonek,ale toho moc nebere. Kameny jsou lepší. Jak ho to odnaučit? Dik za radu.

 4. Ahoj,
  máme doma uhruba dvouletého německého ovčáka. Na povely poslechne, ale ne hned napoprvé. Chtěla bych se proto zeptat, zda není na lepší výchovu ještě pozdě a jestli by měl vůbec ještě zájem se učit. Díky moc :)

  • Proč by neměl zájem? Když se bude používat výcvik hrou tak i starší pes se dokáže naučit. Tady je taky něco: Výcvik staršího psa :cool:

  • to máš tak, každý pes je jiný
   a pokud chceš aby byl poslušnější a poslechl hned na poprvé tak s ním víc trénuj mohlo by to dopadnout i tak že později by už se to třeba na poprvé nenaučil ale je to tak že prostě každý pes je jiný
   :-)
   s pozdravem Roxy

 5. Dobrý den,
  budeme si pořizovat fenku německého ovčáka a má 12tiletá cera ho chce cvičit myslím, že by to určitě zvládla, ale chci se zeptat, jestli je to vhodné :razz:

 6. Dobry den prosim o odbornou radu, mam 5ti mesicniho vlcaka a nejsem schopna ho naucit vykonavat potrebu na vychazkach. Veskerou vychovu a vycvik zvlada bez problemu ale stale vykonava velkou potrebu doma na dvorku. Chodim na pravidelne vychazky a ani po 2 hodinach venku neudela hromadku a az prijdeme domu tak za chvilicku je na dvorku hromadka.. Jak ho naucit delat hromadky venku? Mam pocit jako by se bal ale nevim proc. Dekuji za radu.

  • Dobrý večer,
   většinou pokud máte štěně, tak se učí, aby vykonávalo potřebu venku, mimo domov. Pes bohužel nerozezná, kde může a nemůže. Pokud s ním jdete ven, nepouštějte ho na dvorku, ale častěji s ním choďte mimo domov. Uvidíte, že vykoná svou potřebu tam. Musíte jen častěji chodit na vycházky.

 7. Já si taky myslím že fena je lepší než pes ,protože je soustředěnější a většinou neutíká za kdežto pes když ucítí hárajcí fenu nezajímá ho nic…..

 8. Luci Appelová

  je to hezké až na to že není moc velký rozdíl mezi psem a fenou kynologii dělám již 5tym rokem a vystřidala jsem několik psů a fen (na výcvik)rozhodně se mi líp cvičilo s fenou ony jsou totiž více pečlivější a trpělivější…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *