CBD
Úvod | Výcvik psa | Výchova štěněte | Co dělat, když pes ničí domácnost?

Co dělat, když pes ničí domácnost?

Pořídili jste si malé štěňátko, ničilo vám věci, kousalo polštáře a koberec, hrabalo hlínu z květináčů, a to štěňátko již před lety vyrostlo a váš nynější psí společník v ničení domácnosti stále pokračuje? Potom je něco v opravdovém nepořádku. A to nejen váš byt.

Proč psi vše demolují?

Nejčastějším důvodem, proč psi ničí domácnost, je strach a úzkost, není to jen z nudy. Pokud tedy pes ničí domácnosti i ve vaší přítomnosti, nejde o nudu. Je třeba ukázat mu věci, které jsou určeny ke kousání a věci, které by ničit neměl. Pokud si pes vezme věc, kterou nemá kousat, vezměte mu ji a nahraďte hračkou. To opakujte neustále a snažte se toto doplnit i pochvalou. Nezapomínejte, že pes si vyžaduje vaši přítomnost a přívětivost.

Pes je sám doma a nudí se. Co s tím?

Pokud pes ničí domácnost ve vaší nepřítomnosti, potom lze říct, že jde o dočasnou nudu. Vy byste se snad doma nenudili, zavření půl dne v jedné místnosti, bez televize, jen s gaučem a jednou hračkou? Myslete na to, že pes je plný energie a je doma velkou část dnes sám. Nechte pejskovi dostatek hraček, věci se kterými si může hrát, žvýkací kosti, dřevěná polínka, staré noviny, krabice, apod. Důležité je, aby byl pes dostatečně unavený, dopřejte mu vydatnou procházku. Problém je, že si lidé často pořizují psa, aniž by byli informovaní o jeho fyzické výkonnosti.

Například člověk, který si pořídí Jacka Russella a již v prvním roce je nešťastný, že mu pes demoluje byt. Samozřejmě, že štěňátka vždy něco ohryzají nebo zničí, ale pokud jim dopřejete dlouhé procházky a vaši péči, nemusíte se demoličních účinků obávat i v budoucnu. Myslete na tuto skutečnost, když už si psa pořizujete. Jedním ze způsobů je i cvičení, které pomáhá tomu, aby si pes přivykl na vaše odchody, kdy nejdříve odcházíte na pár minut a psa za klid odměňujete a postupně časové intervaly prodlužujete. Nejdůležitější tedy je vybrat si plemeno, které bude pro vás po všech stránkách nejvhodnější a ne to, které je zrovna trendy.

Přečtěte si také:  Jak se psem přečkat zimu

Autor Magazín Sportovni-kynologie.cz

Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Pořízení štěněte 4.díl – Socializace mezi psy

Štěňátko již máte doma, učíte jej základní hygienické návyky a začínáte jej postupně začleňovat mezi …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *