Aktuality
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Online kurz Problémové chování
Úvod | Ze světa psů | Sporty | Dog scootering: Zapřáhněte psa za koloběžku

Dog scootering: Zapřáhněte psa za koloběžku

Možná jste již slyšeli o celkem proslulých sportovních disciplínách, které jsou založeny na souhře psa a jeho páníčka a nejde jen o sportovní disciplínu, ale i o skvělou rekreační zábavu. Mezi takové sporty patří například mushing (závodech psích spřežení) nebo bikejoring, který je charakteristický spojením psa a páníčka, který jede na kole. Tyto sportovní aktivity můžete provozovat rekreačně nebo se do nich pustit plnou vervou a zazávodit si. Dalším takovým netradičním sportem, s kterým vás dnes seznámíme, je dog scootering.

Co je to dog scootering?

Zapřáhnout si psa za kolo nebo koloběžku není úplně běžné. Někteří lidé hledí na tento způsob sportování dost skepticky a užívání psa tímto způsobem jim není sympatické. Tento sport  však někdy činí více zábavy pejskovi než jeho majiteli. Dog scootering vznikl z poměrně známého mushingu, pro nějž je typický sníh, síla a několik psů. Pro dog scootering vám stačí jen jeden pes a jedna koloběžka.

Pes by měl mít určité fyzické proporce  a především by měl být vytrénovaný pro takový typ sportu. Doporučená plemena, která se pro dog scootering hodí,  jsou malamuti, samojedi, pitbulové, dánské dogy, atd.  Koloběžka se stala takovou zábavnější alternativou, kdy místo saní nebo kola použijete koloběžku, která je levnější a skladnější. Navíc koloběžku neuvedete do takové rychlosti jako třeba kolo a pes tudíž nemusí být natolik rychlý. Výhodou je i otázka bezpečnosti, seskočit z koloběžky je v mnoha případech mnohem jednodušší než neplánovaný seskok z kola.

Online kurz Základní poslušnost pro štěňata

Jaká koloběžka je ideální?

Při sportu myslete především na bezpečnost, pořiďte si koloběžku s kvalitními koly (20“ a 16“) a vzorkem na pneumatikách podobným, jaké mají horská kola, abyste zvládli nápor v terénu. Nejde o koloběžky, na kterých běžně drandí malé děti, ale o větší koloběžky, které mají pevné stupátko a spolehlivou brzdu. Pes je s koloběžkou spojen pružným lanem. Pokud chcete jezdit se psem pouze rekreačně ve volné chvíli, stačí vám i běžné samo navíjecí vodítko. Užijte si novou zábavu se svým psem.

Přečtěte si také:  Pes a Silvestr

Dog scootering Zapřáhněte psa za koloběžku 2

Autor Administrátor

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Pejskaři, sezóna začíná! Jak ochránit pejska před blechami a klíšťaty?

Blechy a klíšťata jsou postrachem každého milujícího páníčka – vždyť tito parazité mohou ohrozit zdraví pejska a v případě blech i zamořit lidské obydlí. Věřte, že skutečně neplatí tradované „Blecha psí na člověka nejde!“ a raději dbejte na prevenci a včasnou ochranu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *