CBD
Úvod | Ze světa psů | Sporty | Dog scootering: Zapřáhněte psa za koloběžku

Dog scootering: Zapřáhněte psa za koloběžku

Možná jste již slyšeli o celkem proslulých sportovních disciplínách, které jsou založeny na souhře psa a jeho páníčka a nejde jen o sportovní disciplínu, ale i o skvělou rekreační zábavu. Mezi takové sporty patří například mushing (závodech psích spřežení) nebo bikejoring, který je charakteristický spojením psa a páníčka, který jede na kole. Tyto sportovní aktivity můžete provozovat rekreačně nebo se do nich pustit plnou vervou a zazávodit si. Dalším takovým netradičním sportem, s kterým vás dnes seznámíme, je dog scootering.

Co je to dog scootering?

Zapřáhnout si psa za kolo nebo koloběžku není úplně běžné. Někteří lidé hledí na tento způsob sportování dost skepticky a užívání psa tímto způsobem jim není sympatické. Tento sport  však někdy činí více zábavy pejskovi než jeho majiteli. Dog scootering vznikl z poměrně známého mushingu, pro nějž je typický sníh, síla a několik psů. Pro dog scootering vám stačí jen jeden pes a jedna koloběžka.

Pes by měl mít určité fyzické proporce  a především by měl být vytrénovaný pro takový typ sportu. Doporučená plemena, která se pro dog scootering hodí,  jsou malamuti, samojedi, pitbulové, dánské dogy, atd.  Koloběžka se stala takovou zábavnější alternativou, kdy místo saní nebo kola použijete koloběžku, která je levnější a skladnější. Navíc koloběžku neuvedete do takové rychlosti jako třeba kolo a pes tudíž nemusí být natolik rychlý. Výhodou je i otázka bezpečnosti, seskočit z koloběžky je v mnoha případech mnohem jednodušší než neplánovaný seskok z kola.

Jaká koloběžka je ideální?

Při sportu myslete především na bezpečnost, pořiďte si koloběžku s kvalitními koly (20“ a 16“) a vzorkem na pneumatikách podobným, jaké mají horská kola, abyste zvládli nápor v terénu. Nejde o koloběžky, na kterých běžně drandí malé děti, ale o větší koloběžky, které mají pevné stupátko a spolehlivou brzdu. Pes je s koloběžkou spojen pružným lanem. Pokud chcete jezdit se psem pouze rekreačně ve volné chvíli, stačí vám i běžné samo navíjecí vodítko. Užijte si novou zábavu se svým psem.

Přečtěte si také:  Odměňte nejlepšího chovatele originální a moderní trofejí!

Dog scootering Zapřáhněte psa za koloběžku 2

Mohlo by Vás zajímat

Vánoce se psem

Vánoce se blíží a všichni pejskaři to znají. Pejsek si u stromečku rád hraje a skáče po …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *