Aktuality
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Online kurz Problémové chování
Úvod | Výcvik psa | Výchova štěněte | Pes v autě – strach z jízdy

Pes v autě – strach z jízdy

Auta jsou nejčastěji používanými dopravními prostředky a proto je někdy až nutné, abychom v nich vozili i naše domácí mazlíčky.

Bohužel, někdy to ale nelze, protože pejsek má panickou hrůzu jen auto vidí. Většinou problém není ani tak ve strachu ze samotného auta, ale spíše z jízdy, která mu připomíná něco špatného, co kdysi zažil. Zkusím proto vyjmenovat nejčastější důvody a poradit jak na to.

Cvičné ježdění se psem aneb zvykání na cestování autem

Asi nejhlavnější důvod vůbec. Někteří lidé pejska autem vozí málo, aby nezašpinil sedačky, tudíž pes není na auto zvyklý a když už se veze, jedná se vetšinou o cestu k veterináři nebo k nepříjemným příbuzným, kde ubohý hafan musí čekat někde v rohu sám, nudí se, vyvádí nějaké nezbednosti, za což ho pak páníček seřve.

Doporučuji tedy, brát ho autem častěji, třeba jen projet pár ulic, do parku, prostě jenom aby si spojil cestování v autě i s něčím příjemným. Do auta mu pořídíme nějakou žvýkací hračku, která ho zabaví. Nezapomeneme ho vždy po jízdě odměnit za poslušnost – takto se mu s cestováním v paměti zafixuje ona pochvala a pamlsek a uvidíte jak bude rád cestovat.

Online kurz Základní poslušnost pro štěňata

Nepříznivé podmínky pro jízdu

Asi to známe každý, do Vašeho pruhu někdo rychle vjede a sotva stačíte zabrzdit. Za volantem nadává každý, to je jasná věc.  Když ale cestuje i náš čtyřnohý kamarád, měli bychom se trochu mírnit. Zvlášť, pokud se jedná o delší cestu a pes chce spát. Určitě mu není příjemné celou cestu poslouchat, co si myslíme o tom šíleném chlapovi v Mercedesu, nebo o blondýnce ve Fabii. Nemluvě o věčném troubení, šlapání brzdy apod.  Jasně, zabránit tomu nejde, ani nadávání, ani brzdění, ale musíme myslet na to, že také vezeme pejska, který by se toho mohl začít bát a už bychom ho pak do auta nedostali.

Přečtěte si také:  Cestujeme se psem - jezdící schody

Některým pejskům může vadit i rádio, když je moc hlučné, nebo šumí. Se psem můžeme při jízdě i komunikovat, to odvede jeho pozornost a zjistí, že je vše v pořádku.

Takže jediná snad dobrá rada je jen tato: zvykejme pejska na jízdu autem či jiným dopravním prostředkem již od útlého věku, kdy jsme si ho pořídili a v budoucnu se nemusíme bát o to, že by měl panickou hrůzu z cestování.

Autor Administrátor

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Pejskaři, sezóna začíná! Jak ochránit pejska před blechami a klíšťaty?

Blechy a klíšťata jsou postrachem každého milujícího páníčka – vždyť tito parazité mohou ohrozit zdraví pejska a v případě blech i zamořit lidské obydlí. Věřte, že skutečně neplatí tradované „Blecha psí na člověka nejde!“ a raději dbejte na prevenci a včasnou ochranu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *