Aktuality
CBD

Velký nátlak na psí útulky

Máme tu další nový rok a bohužel nemůžeme říct nic nového či lepšího ze strany majitelů útulků. Bohužel, jako každý rok po Vánocích, se pejsci, kteří byli darováni jako dárek pod stromeček dostávají do útulku. Je mnoho důvodů, proč tomu tak je, ale nejčastější jsou ty, že darovaný pejsek je nechtěný a nebo ho obdarovaní nezvládají a proto s ním zavítají do útulku.

Avšak jsou tu i někteří “surovci”, kteří psy doslova vyhazují na ulici. Z většiny jsou to ještě malá nebohá štěňata, která potřebují teplo a důkladnou péči.

Nacházení pejsků

Takto to dopadá každý rok, po Vánocích jsou totiž na ulici vedle popelnic nejen opadalé Vánoční stromky, ale i nechtění psi.

Do útulků se tak po Vánocích a na Nový rok dostává snad nejvíce pejsků. V dnešní době ale nejsou jen majitelé velkých útulků zaneprázdněni a doslova “naplněni” pejskama a zaneprázdněni nacházením a zachraňováním pejsků z rukou špatného majitele. Jsou mezi námi i tací lidé, kteří nemají pro nalezené psy velký prostor a přesto doma mají plno. Tito lidé se pro psy obětovali a udělají pro ně vše co je v jejich silách jen proto, aby jim pomohli přežít a najít nový domov s milujícími páníčky.

Láska ke psům je jim přednější než názor ostatních

Tito lidé se totiž obětovali pro psy i přes jejich nepříznivou finanční situaci nebo nedostatek místa. Nikdo nechce tím, že zachrání život pejskovi vydělat, ale pomoct psovi pokračovat život někde jinde než doposud. Těmto lidem nevadí, když si vezmou jednoho pejska navíc do malého domku se zahradou i když jich tam zachráněných, ošetřených a dále nabízených do nových domovů mají spoustu.

Přečtěte si také:  Bylinky vhodné pro psy

Autor Administrátor

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

8 nejlepších filmů se psím hrdinou

Filmy, kde mají hlavní role psi, mají své fanoušky jak mezi dětmi, tak námi dospělými. …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *