CBD
Úvod | Ze světa psů | Zajímavosti ze světa psů | I váš pes může být kocour. A stačí k tomu málo

I váš pes může být kocour. A stačí k tomu málo

Chodíte rádi na výstavy psů? Obdivujete všechny ty načančané a vyhlazené pejsky? Jejich dokonalou srst, zdravé zuby, atraktivní oblečky,…Možná vás někdy napadlo, že byste takového pejska mohli mít doma i vy sami. Nebo myslíte, že to nejde? Že by to stálo moc času? Nebo snad moc peněz? Nebojte. Stačí jenom vědět, jak na to. Kde nakupovat. A jak se o pejska správně starat.

Pravá krása se skrývá uvnitř

Na výstavách psů sice obdivujete jejich dokonalý zevnějšek, ale pokud chcete mít krásného a šťastného pejska ´dlouhodobě, musí být hlavně zdravý. Proto mu kupujte jenom kvalitní granule (nekomerční granule s vysokým obsahem živočišných bílkovin). Pokud máte doma vybíravého pejska, kterému suché granule „nevoní“, přimíchejte mu do jeho porce granulí lžíci kvalitní masové konzervy – tomu neodolá ani největší gurmán. S pejskem pravidelně choďte k veterináři, pozorujte jeho stolici, kvalitu srsti nebo chuť k jídlu. Jakoukoliv prudkou změnu nebo nestandardní situaci vždy konzultujte se svým zvěrolékařem. Pokud možno co nejdříve.

Myslete na hygienu

Zatímco vy si dvakrát denně vyčistíte zuby, několikrát týdně vlezete pod sprchu a občas možná i napustíte vanu, váš pejsek je na tom s hygienou na štíru. A občasné vykoupání v řece nebo zmoknutí v dešti na tom vůbec nic nezmění. Ani vašemu psovi pravidelná koupel neuškodí, ovšem pouze za předpokladu, že k tomu použijete vhodnou kosmetiku. Bohužel většina šamponů pro psy obsahuje zcela nevhodné vypírací látky – tenzidy. Proto na koupání nebo denní očistu tlapek u psa žijícího v bytě doporučujeme používat přírodní mycí oleje. Dnes máte k dispozici praktické ústní preparáty na odstranění zubního plaku a uvolnění zubního kamene. Léčivé preparáty na tlapky a srst. Nebo třeba dezinfekční prostředky určené k čištění pelechů.

Přečtěte si také:  Úspěšnost Psího detektiva vzrostla za půl roku na 70%

I psi mají své lékárny

Občas se stane, že navzdory vaší péči pejsek onemocní nebo se zraní. Nedělejte z toho vědu – však i vy čas od času lehnete do postele s chřipkou nebo angínou. Pokud něco podobného postihne vašeho čtyřnohého přítele, můžete mu koupit cokoliv z široké škály léčivých přípravků pro psy. Volte ty na přírodní bázi, bez chemických látek a vedlejších účinků. A pokud si nebudete příliš jistí, svou volbu předem konzultujte s veterinářem.

To nejlepší nakonec

Stejně jako přirozeně krásné ženy používají make-up, i svého krásného pejska můžete ještě trošku zkrášlit. Ještě zdokonalit. Jasně, že rtěnkou nebo řasenkou to asi nepůjde. Ale dnes už seženete třeba speciální hřebeny pro psy, které jsou k jejich srsti nesmírně šetrné (netahají chlupy a neškrábou pokožku) a navíc ze srsti částečně odstraňují prach a další nečistoty. Stačí pejska jenom učesat a bude vypadat, jako kdyby právě vylezl z vany. Vyzkoušíte to?

Autor Magazín Sportovni-kynologie.cz

Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Tisíc Vídeňanů absolvovalo psí kurz

Každý, kdo si ve Vídni chce pořídit psa, musí od loňského července absolvovat specializovaný kurz. …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *