Aktuality
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Online kurz Problémové chování
Úvod | Ze světa psů | Zajímavosti ze světa psů | I váš pes může být kocour. A stačí k tomu málo

I váš pes může být kocour. A stačí k tomu málo

Chodíte rádi na výstavy psů? Obdivujete všechny ty načančané a vyhlazené pejsky? Jejich dokonalou srst, zdravé zuby, atraktivní oblečky,…Možná vás někdy napadlo, že byste takového pejska mohli mít doma i vy sami. Nebo myslíte, že to nejde? Že by to stálo moc času? Nebo snad moc peněz? Nebojte. Stačí jenom vědět, jak na to. Kde nakupovat. A jak se o pejska správně starat.

Pravá krása se skrývá uvnitř

Na výstavách psů sice obdivujete jejich dokonalý zevnějšek, ale pokud chcete mít krásného a šťastného pejska ´dlouhodobě, musí být hlavně zdravý. Proto mu kupujte jenom kvalitní granule (nekomerční granule s vysokým obsahem živočišných bílkovin). Pokud máte doma vybíravého pejska, kterému suché granule „nevoní“, přimíchejte mu do jeho porce granulí lžíci kvalitní masové konzervy – tomu neodolá ani největší gurmán. S pejskem pravidelně choďte k veterináři, pozorujte jeho stolici, kvalitu srsti nebo chuť k jídlu. Jakoukoliv prudkou změnu nebo nestandardní situaci vždy konzultujte se svým zvěrolékařem. Pokud možno co nejdříve.

Myslete na hygienu

Zatímco vy si dvakrát denně vyčistíte zuby, několikrát týdně vlezete pod sprchu a občas možná i napustíte vanu, váš pejsek je na tom s hygienou na štíru. A občasné vykoupání v řece nebo zmoknutí v dešti na tom vůbec nic nezmění. Ani vašemu psovi pravidelná koupel neuškodí, ovšem pouze za předpokladu, že k tomu použijete vhodnou kosmetiku. Bohužel většina šamponů pro psy obsahuje zcela nevhodné vypírací látky – tenzidy. Proto na koupání nebo denní očistu tlapek u psa žijícího v bytě doporučujeme používat přírodní mycí oleje. Dnes máte k dispozici praktické ústní preparáty na odstranění zubního plaku a uvolnění zubního kamene. Léčivé preparáty na tlapky a srst. Nebo třeba dezinfekční prostředky určené k čištění pelechů.

Online kurz Základní poslušnost pro štěňata

I psi mají své lékárny

Občas se stane, že navzdory vaší péči pejsek onemocní nebo se zraní. Nedělejte z toho vědu – však i vy čas od času lehnete do postele s chřipkou nebo angínou. Pokud něco podobného postihne vašeho čtyřnohého přítele, můžete mu koupit cokoliv z široké škály léčivých přípravků pro psy. Volte ty na přírodní bázi, bez chemických látek a vedlejších účinků. A pokud si nebudete příliš jistí, svou volbu předem konzultujte s veterinářem.

Přečtěte si také:  Karanténní stanice aneb Těžký život již od štěněte

To nejlepší nakonec

Stejně jako přirozeně krásné ženy používají make-up, i svého krásného pejska můžete ještě trošku zkrášlit. Ještě zdokonalit. Jasně, že rtěnkou nebo řasenkou to asi nepůjde. Ale dnes už seženete třeba speciální hřebeny pro psy, které jsou k jejich srsti nesmírně šetrné (netahají chlupy a neškrábou pokožku) a navíc ze srsti částečně odstraňují prach a další nečistoty. Stačí pejska jenom učesat a bude vypadat, jako kdyby právě vylezl z vany. Vyzkoušíte to?

Autor admin

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

5 činností, kterými rozveselíte znuděného psa i v interiéru

Rozvíjejte duševní potenciál svého chlupáče. V následujícím textu si ukážeme 5 činností, kterými rozveselíte znuděného psa i v interiéru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *