CBD
Úvod | Ze světa psů | Zajímavosti ze světa psů | Slovensko chce zákonem určit nebezpečná plemena psů. Kritici mluví o psím rasismu

Slovensko chce zákonem určit nebezpečná plemena psů. Kritici mluví o psím rasismu

Slovensko chce dát na černou listinu několik psích plemen. Znamenalo by to nejenom zákaz chovu, ale pitbullové a bandogové by nesměli ani vkročit na slovenské území. Vláda tak reaguje na několik útoků psů na člověka z poslední doby. Majitelé dotčených plemen plány úřadů považují za nesmysl a označují je za “psí rasismus”.

Jaký je Váš názor na zákaz některých vybraných plemen? Sdělte nám jej v diskuzi!

Zdroj: Slovensko chce zákonem určit nebezpečná plemena psů. Kritici mluví o psím rasismu | Evropa.

Přečtěte si také:  Hotely pro psy

Autor Magazín Sportovni-kynologie.cz

Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Tisíc Vídeňanů absolvovalo psí kurz

Každý, kdo si ve Vídni chce pořídit psa, musí od loňského července absolvovat specializovaný kurz. …

3 komentáře

  1. Tohle je bez diskuze. Nebezpečnost plemen je prokázána mnoha napadeními jak jiných psů tak lidí, ta plemena byla vyšlechtěna k boji. Stala se obětí lidské zvířeckosti. Pokud je zákon, oběť napadení se alespoň může domoci nějaké spravedlnosti. A volný chov a volný pohyb těchto plemen by takový zákon určitě omezil. Černé chovy tu jsou a budou vždycky, ale spousta obyčejných lidí by si rozmyslela pořídit si zakázané plemeno jen tak z plezíru nebo že je zrovna v módě. Takhle by si ho protizákonně pořídily nejspíš jen nekalé živly.

  2. Už vidím, jaká po těch plemenech bude poptávka až budou zakázaný.. to prudce poroste chov na černo v pěstírnách!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *