Aktuality
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Online kurz Problémové chování
Úvod | Ze světa psů | Zajímavosti ze světa psů | Slovensko chce zákonem určit nebezpečná plemena psů. Kritici mluví o psím rasismu

Slovensko chce zákonem určit nebezpečná plemena psů. Kritici mluví o psím rasismu

Slovensko chce dát na černou listinu několik psích plemen. Znamenalo by to nejenom zákaz chovu, ale pitbullové a bandogové by nesměli ani vkročit na slovenské území. Vláda tak reaguje na několik útoků psů na člověka z poslední doby. Majitelé dotčených plemen plány úřadů považují za nesmysl a označují je za “psí rasismus”.

Jaký je Váš názor na zákaz některých vybraných plemen? Sdělte nám jej v diskuzi!

Online kurz Základní poslušnost pro štěňata

Zdroj: Slovensko chce zákonem určit nebezpečná plemena psů. Kritici mluví o psím rasismu | Evropa.

Přečtěte si také:  Zkouška zvládnutí psa

Autor admin

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

5 činností, kterými rozveselíte znuděného psa i v interiéru

Rozvíjejte duševní potenciál svého chlupáče. V následujícím textu si ukážeme 5 činností, kterými rozveselíte znuděného psa i v interiéru.

3 komentářů

  1. Tohle je bez diskuze. Nebezpečnost plemen je prokázána mnoha napadeními jak jiných psů tak lidí, ta plemena byla vyšlechtěna k boji. Stala se obětí lidské zvířeckosti. Pokud je zákon, oběť napadení se alespoň může domoci nějaké spravedlnosti. A volný chov a volný pohyb těchto plemen by takový zákon určitě omezil. Černé chovy tu jsou a budou vždycky, ale spousta obyčejných lidí by si rozmyslela pořídit si zakázané plemeno jen tak z plezíru nebo že je zrovna v módě. Takhle by si ho protizákonně pořídily nejspíš jen nekalé živly.

  2. Už vidím, jaká po těch plemenech bude poptávka až budou zakázaný.. to prudce poroste chov na černo v pěstírnách!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *