Úvod | Ze světa psů | Zajímavosti ze světa psů | Slovensko chce zákonem určit nebezpečná plemena psů. Kritici mluví o psím rasismu

Slovensko chce zákonem určit nebezpečná plemena psů. Kritici mluví o psím rasismu

Slovensko chce dát na černou listinu několik psích plemen. Znamenalo by to nejenom zákaz chovu, ale pitbullové a bandogové by nesměli ani vkročit na slovenské území. Vláda tak reaguje na několik útoků psů na člověka z poslední doby. Majitelé dotčených plemen plány úřadů považují za nesmysl a označují je za “psí rasismus”.

Jaký je Váš názor na zákaz některých vybraných plemen? Sdělte nám jej v diskuzi!

Zdroj: Slovensko chce zákonem určit nebezpečná plemena psů. Kritici mluví o psím rasismu | Evropa.

Přečtěte si také:  Na co nezapomenout při dovolené se psem v Chorvatsku?

Mohlo by Vás zajímat

Kupírování uší a ocasu u psů

Kupírování uší je v naší republice zakázáno. Jak je to, ale s kupírováním ocasu? Je povolené nebo zakázané? U kterých plemen se ocas kupíruje? A jaké důvody vedly člověka k odstraňování této části psího těla?

3 komentáře

  1. Tohle je bez diskuze. Nebezpečnost plemen je prokázána mnoha napadeními jak jiných psů tak lidí, ta plemena byla vyšlechtěna k boji. Stala se obětí lidské zvířeckosti. Pokud je zákon, oběť napadení se alespoň může domoci nějaké spravedlnosti. A volný chov a volný pohyb těchto plemen by takový zákon určitě omezil. Černé chovy tu jsou a budou vždycky, ale spousta obyčejných lidí by si rozmyslela pořídit si zakázané plemeno jen tak z plezíru nebo že je zrovna v módě. Takhle by si ho protizákonně pořídily nejspíš jen nekalé živly.

  2. Už vidím, jaká po těch plemenech bude poptávka až budou zakázaný.. to prudce poroste chov na černo v pěstírnách!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *