Aktuality
Online kurz Problémové chování
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Úvod | Výcvik psa | Výcvikové pomůcky | Elektronické výcvikové obojky aneb máte uštěkaného pejska?

Elektronické výcvikové obojky aneb máte uštěkaného pejska?

Také se vám stává, že vás čtyřnohý kamarád neposlouchá a dělá si, co chce? Utíká, když nemá, štěká pořád bez důvodu na kolemjdoucí a nedá si prostě domluvit? Stěžují si sousedé často na neustálé štěkání vašeho miláčka? Pokud si již opravdu nevíte rady, jsou tu pro vás elektronické obojky.

Na našem trhu lze vybrat z celé řady nejrůznějších elektronických obojků. Jsou určeny pro pejsky již od šesti měsíců, od malých plemen, až po ty větší. V každém balení najdete elektrody dvou velikostí. Tak je možný nejvhodnější výběr právě pro toho vašeho chlupatého mazlíčka dle objemu krku a hustosti srsti.

Sada elektronických výcvikových obojků obsahuje vysílač, přijímač a elektrody. Přijímač se velmi jednoduše připíná pejskovi na krk tak, aby se elektrody dotýkaly jeho krku. Pomocí vysílače pak můžeme až do vzdálenosti jednoho kilometru ovládat přijímač obojku. Ten běžně využívá čtyři funkce – elektrostatický impulz, vibrační impulz, zvukový impulz a LED svícení. Existují dokonce obojky, kde je možné pomocí jednoho vysílače ovládat až tři pejsky najednou. Obojků existuje celá řada a je opravdu z čeho si vybrat. Liší se od sebe nejen cenou, ale především svými technickými parametry, jako například dosahem přijímače, ale třeba také tím, zda si pořídíte obojek dobíjecí, nebo jen na baterie. Některé obojky jsou navíc vodotěsné. Ty nejmodernější výcvikové obojky mají dokonce zabudovanou GPS navigaci.

Online kurz Problémové chování

Nemusíte mít strach, že svému čtyřnohému kamarádovi ublížíte. Elektrostatický impulz neublíží a vibrace i zvuk se dají regulovat pomocí vysílače. Jejich intenzita se dá nastavit a přizpůsobit tak obojek přesně vašemu pejskovi. Přijímače jsou napájeny pouze baterií, takže elektrostatický impulz je opravdu velmi slabý a pejskovi je nepříjemný, ale nikoliv bolestivý. Na každého pejska platí něco jiného, u mnohých budou dostatečně účinné pouhé vibrace, nebo zvukový impulz. Díky obojku budete mít poslušného pejska, který vám bude přinášet jenom radost.

 

Přečtěte si také:  Rozhovor: Protištěkací obojky Aetertek fungují spolehlivě

Autor admin

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Elektronické obojky Aetertek: Špička ve výcviku psů

Elektronické obojky pro psy si našly cestu k profesionálním kynologům, stejně jako k běžným chovatelům. Výcvikové obojky plní nezastupitelnou funkci při výchově psů. Neustále přitom zkvalitňují své funkce, snižují cenu a vylepšují svůj design. K jedničkám mezi elektronickými obojky patří značka Aetertek. Jaké jsou její výhody? Čím oslovuje zkušené chovatele psů? Jak obojky Aetertek pomáhají při výcviku psů a jakými funkcemi jsou vybaveny?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *