Aktuality
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Online kurz Problémové chování
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Úvod | Ze světa psů | Zajímavosti ze světa psů | Petice proti výpovědi nájemní smlouvy kynologickému klubu Kyje

Petice proti výpovědi nájemní smlouvy kynologickému klubu Kyje

Místo, kde nejen děti a mládež tráví volný čas. Místo, kde se mladí i staří učí zodpovědnosti, ohleduplnosti a kolektivnímu uvažování. Místo, kde se přes tři desítky let desítky psů denně socializují. Místo, kde každodenní život dostává jiný rozměr. Kynologické cvičiště.

Kynologický klub Kyje přes to všechno obdržel od Rady hl.m. Prahy výpověď nájemní smlouvy, a to k 31.1.2015. Uvedeným důvodem je zděná stavba (klubovna) na pozemku, která byla provedena v rozporu s právními předpisy – stavba stojí v záplavovém území bez souhlasu vodoprávního úřadu.
pozn. autora petice – budova byla vystavěna Svazarmem a stojí tu již od osmdesátých let.

Jedná se o organizaci, který provozuje své kynologické cvičiště více než 30 let. Již za Svazarmu využívala pozemek v Praze 9, Kyjích. V současné době je v klubu zaregistrováno přes 40 aktivních členů. Po mnoho let klub pravidelně pořádá kurzy socializace psů pro veřejnost, účastní se předváděcích akcích městské části Prahy 14 a mnoha dalších.

Kolektivním členem KK Kyje je i OSA Hloubětín. Klub, který se věnuje v současné době velmi populárnímu týmovému sportu člověka se psem – agility. Tento klub má k dnešnímu dni 54 členů. Velkou část tvoří děti a studenti ve věku od 10 do 26 let. Mezi členy OSA Hloubětín jsou úspěšní účastníci Mistrovství ČR dětí a mládeže v agility, Mistrovství ČR dospělých, Mistrovství Evropy i světa. V posledních letech přivezli členové klubu z těchto mistrovství nejeden pohár za umístění. A nejednu celorepublikovou soutěž, např. kvalifikační závody a mistrovství ČR juniorů, členové OSA Hloubětín organizovali.
Mimo agility soutěží se i členové OSA Hloubětín účastní osvětových akcí.

Opakovaně jsme se potýkali s přírodními živly – vlastními silami a z vlastních prostředků vše uvedli do původního stavu.

Přečtěte si také:  Bylinky vhodné pro psy

Vždy jsme měli pro naši sportovní činnost podporu od starostů Prahy 14, v minulém roce jsme získali grant na rozvoj své činnosti. Nyní jsme od jejich nadřízené instituce, Magistrátu hl.m. Prahy, obdrželi pokyn prostory opustit. Toto rozhodnutí bylo vydáno na posledním zasedání rady města, těsně před ukončením jejich činnosti.

Petici můžete podepsat ZDE.

Autor Administrátor

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Pejskaři, sezóna začíná! Jak ochránit pejska před blechami a klíšťaty?

Blechy a klíšťata jsou postrachem každého milujícího páníčka – vždyť tito parazité mohou ohrozit zdraví pejska a v případě blech i zamořit lidské obydlí. Věřte, že skutečně neplatí tradované „Blecha psí na člověka nejde!“ a raději dbejte na prevenci a včasnou ochranu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *