Aktuality
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Online kurz Problémové chování
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Úvod | Výcvik psa | Agresivita u psa | Agresivita na všechny malé děti

Agresivita na všechny malé děti

Nejčastěji mají psi averzi k dětem ve věku 1-3 roky. Pes na ně pohlíží buď hůře jako na kořist nebo na ještě podřadnějšího člena než je on. Pes ho vidí, jako nevychovaného člena smečky, na kterého se značně začíná vysazovat. Každé malé dítě chce psa tahat za ocas, pokládat si na něj hlavičku a různě ho “mučit”, nesmí se to přehánět, ale jestliže máte psa v rodině spolu s malým dítětem je zapotřebí toto chování úplně zamezit pro bezpečnost dítěte v rodině.
Příčiny takovéto poruchy chování:

  • Agresivita v sebeobraně: může vzniknout z toho, že se pes určitého dítěte bojí (po špatné zkušenosti), mohou to vyvolat i dětské doteky, které jsou psovi nepříjemné (tahání za uši, za srst)

 

  • Konkurenční agrese: pes reaguje a dělá to, co jemu dělá dítě. Nelíbí se mu, co mu dítě dělá, jak jej hladí apod. vadí mu, že lidé upřednostňují dítě před ním

Nutnost:

  1. když je u psa dítě, tak si se psem hrát, mazlit se s ním, dávat mu najevo, že o něm víme. Když je dítě pryč, psa ignorovat
  2. Pokud se projeví na dítě agresivně (tj. zavrčí nebo bude pes štěkat na dítě) ihned psa potrestat
  3. Pokud se pes chová opravdu špatně k dítěti, neriskovat zdraví dítěte a raději dát psa z domu !

 

Zdroj: aavet.cz

Přečtěte si také:  Agresivní pes není k utracení

Autor admin

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Výcvik s HALTI ohlávkou

Halti ohlávka, patřící mezi nejvíce rozšiřující se pomůcky pro psy, je speciální výchovná ohlávka, která pomáhá majiteli psa lépe korigovat a zabraňovat přílišnému tahání psa. Nyní jsou procházky se psem bezpečnější a mnohem klidnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *