Aktuality
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Online kurz Problémové chování
Úvod | Výcvik psa | Agresivita u psa | Agresivita ze strachu vůči členům domácnosti

Agresivita ze strachu vůči členům domácnosti

Toto představuje agresi k určitému člověku, na kterého pes nemusí být zlý, ale jakmile člověk překročí jakoukoliv hranici, kterou si pes stanoví, okamžitě zaútočí..

Venku takový pes bývá klidnější – možná proto, že má větší možnost uniknout z blízkosti člověka.

Toto chování pak odnáší zejména děti, které psovi třeba neúmyslně ublíží a proto si k nim pes vytvoří negativní postoj a pak útočí.

Nutnost:

Člověk, ke kterému má pes tento negativní postoj, by měl kompletně psa obstarávat: tzn krmit ho, venčit ho a ošetřovat. Dotyčný člověk by měl psa odměnit a pochválit za to, co pes udělá správně. V žádném případě se pes nesmí TRESTAT!

Online kurz Problémové chování

Ostatní členové domácnosti zkouší psa ignorovat na min. 3 týdny, aby k “páníčkovi” více přilnul. Člověk, na kterého je pes vysazený jej nesmí nutit k žádné lásce (mazlení, drbání, apod..)

 

Zdroj: aavet.cz

Přečtěte si také:  Příčiny poruch chování psa

Autor admin

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Výcvik s HALTI ohlávkou

Halti ohlávka, patřící mezi nejvíce rozšiřující se pomůcky pro psy, je speciální výchovná ohlávka, která pomáhá majiteli psa lépe korigovat a zabraňovat přílišnému tahání psa. Nyní jsou procházky se psem bezpečnější a mnohem klidnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *