Aktuality
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Online kurz Problémové chování
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Úvod | Výcvik psa | Výchova a výcvik psů | Jak naučit psa plavat?

Jak naučit psa plavat?

V předchozím článku jsme se dozvěděli, která plemena psů jsou doslova předurčena k pohybu ve vodě a která naopak vodu v lásce zrovna nemají. Připomeňme si, že krátké čumáčky, dlouhá těla nebo absence srsti nám napoví, že ten či onen pes, se do vody zrovna nehodí. Jako zodpovědní majitelé, byste sami měli nejlépe vědět, jak je na tom váš čtyřnohý mazlíček a podle toho se rozhodnout, jestli ho opravdu chcete naučit plavat. V první řadě by to totiž měla být zábava, a to jak pro psa, tak i pro vás.

Pořídili jste si štěně. Jak začít? Ujistěte se, že se jedná o plemeno, které je vhodné učit plavat a že mu v tom nebrání žádný genetický předpoklad (stavba těla, srst apod.) Některá štěňata mají kladný vztah k vodě už od narození, to zaručeně poznáte ve chvíli, kdy potkáte první kaluž. Poté už stačí jenom rozvíjet jeho lásku k vodě.

Ze začátku byste měli vždy chodit do vody společně se psem. Ideální je začít na břehu potoka, nebo rybníku, kde je mělčina. Neberte si psa do náručí a nechoďte s ním hned daleko od břehů, jak to bývá zvykem. Pro malé štěně to může být traumatizující zážitek a může se začít bát vody. Sedněte si ke břehu a snažte se ho přivolat sobě. Vzdálenost mezi vámi by neměla být větší než metr. Pejsek by měl mít… [Pro pokračování ve čtení se, prosíme, přihlaste.]

Celý článek je viditelný registrovaným uživatelům. Pokud ještě nemáte svůj účet, můžete si jej založit. Je to snadné a velmi rychlé. 

uvod-registrace-web

Užijte si zdejší jedinečný obsah. Věříme, že najdete to, co potřebujete a že se budete rádi vracet.

Přečtěte si také:  Vodní hračky pro psy - aport i zábava současně

Další zajímavé články:

Autor Administrátor

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

dominance x submise

Psí hovory: Dominance x Submise

Rozhovor mezi dvěma psi se od toho lidského značně liší a člověk ho mnohdy nedokáže …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *