Aktuality
Online kurz Problémové chování
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Úvod | Výcvik psa | Výchova štěněte | Domácí ukázněnost

Domácí ukázněnost

Domácí ukázněnost, když máte pejska doma, se cvičí od malička, aby pejsek věděl kam má vykonávat potřebu, kde je jeho místo a kam může a kam ne (viz. socializace psa). Nejvíce malé temperamentní štěňátko zajímají všelijaké věci, které mohou kousat, nejlepší proto je, koupit pejskovi hračku, která ho bude zajímat, ale zároveň musí vědět, že hračky nejsou jeho, ale vaše.

 

Domácí ukázněnost

Vy pejskovi dáváte možnost si hrát a když se chcete mazlit. Pejsek si nesmí “říkat” a “vynucovat” co on sám chce (např.při povelech apod.).Zda se budete chtít věnovat sportovnímu výcviku, tak je dobré se se štěňátkem přetahovat a aportovat. V pejskovi vyhledat tzv. lovecké pudy.

Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy

Kam vykonávat potřebu musíte pejska naučit a to je také to nejjednoduší. Když si pořídíte domů štěně, tak většinou se nají a pak spí, někdy si chvilku do utahání hrají a pak si jdou zase lehnout. Tak vždy po každém spánku a po každém jídle ho dejte tam, kam chcete aby vykonával svou potřebu (např. když chcete, aby pejsek chodil na záchod ven, tak ho už takhle od mala dávejte ven na trávník). Pejskovi se tedy rychle zafixuje kam má chodit vykonávat potřebu.

Co se týče nechávání pejska samotného doma, tak to se učí postupem času, kdy necháváme pejska například ve vedlejší místnosti a vždy po chvilce, než začne vyvádět ho moc pochvalte a dejte mu pamlsek. Když ho necháváte ve vedlejší místnosti, tak přitom říkejte povel “zůstaň” nebo “čekej” , ať v pozdější době pejsek ví, co má dělat při tomto povelu.

Přečtěte si také:  Přivolání – základ poslušného psa

Autor Administrátor

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Pořízení štěněte 4.díl – Socializace mezi psy

Štěňátko již máte doma, učíte jej základní hygienické návyky a začínáte jej postupně začleňovat mezi …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *