Aktuality
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Online kurz Problémové chování
Úvod | Výstavy | Adventní výstava yorkšírského teriéra v Chrudimi

Adventní výstava yorkšírského teriéra v Chrudimi

První advent nepřinesl do Chrudimi pouze všemi očekávané rozsvícení vánočního stromečku na náměstí, ducha Vánoc a s ním i spojené víkendové rozšíření otevírací doby obchodů.

Přinesl i prozatím historicky druhou výstavu pořádanou celkem nedávno založeným klubem s názvem Colorful Yorkshire Terrier Club, o. s.

Pod titulkem Speciální výstava advent 2013 se skrývaly mnohé kategorie, zaměřené na všechny barevné, více či méně známé variety yorkšírského teriéra.

Na celkem dost hlasitě ozvučené akci, trpěl sluch nejen vystavovatelů a přihlížejících, ale především sluchový vjem psů, který je 100x citlivější, oproti lidskému. Byla zde možnost splnění bonitace. Taktéž byla netradičně otevřena třída ostříhaných či psů bez PP.

Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ

I z laického pohledu bylo poznat, že někteří vystavovatelé své svěřence dost šlechtí a udržují, jiní se je bohužel ani na výstavu neobtěžovali učesat. O to překvapivěji vždy vyvstala vlna udivených názorů, jak může zacuchaný pes vyhrát. Přitom i na místě bylo možné zakoupit různé kartáče, hřebeny, potřeby na pěstění, oblečky, pelíšky a dobroty.

Ačkoliv byli paničky a páníčci těchto nelínajících tvorečků upozorněni, že jejich čtyřnozí miláčkové nesmí znečistit Sportovní halu, kde se akce konala, mnohým to bylo jedno a pokud je nenechali bez dozoru bloumat po Sokolovně, minimálně u jejího vchodu jich mnoho zanechalo svůj podpis účasti v podobě nevábně voňavého vyměšovacícho sekretu.

Nicméně především majitelé teriérů bez pp ocenili, že alespoň takto mohou vyzkoušet “výstavní pole”.

Přečtěte si také:  Klenoty české kynologie

Autor Administrátor

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Pejskaři, sezóna začíná! Jak ochránit pejska před blechami a klíšťaty?

Blechy a klíšťata jsou postrachem každého milujícího páníčka – vždyť tito parazité mohou ohrozit zdraví pejska a v případě blech i zamořit lidské obydlí. Věřte, že skutečně neplatí tradované „Blecha psí na člověka nejde!“ a raději dbejte na prevenci a včasnou ochranu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *