Aktuality
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Online kurz Problémové chování
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Úvod | Ze světa psů | Zajímavosti ze světa psů | 8 nejlepších filmů se psím hrdinou

8 nejlepších filmů se psím hrdinou

Filmy, kde mají hlavní role psi, mají své fanoušky jak mezi dětmi, tak námi dospělými. Ať už jde o filmy hrané anebo animované, každý si najde toho svého čtyřnohého hrdinu. Psí a obecně zvířecí filmy nás baví, rozesmějí, rozněžní, ale taky nás dokáží emočně odrovnat, že nám je pak balíček kapesníčků málo. A pak na to nechte dívat děti, když něco takového dorazí dospěláka.

Filmů se čtyřnohými hrdiny je mnoho a objevují se v nich nejrůznější rasy psů. Od maličkých čivav po velký plemena, jako jsou bernardýni. Tyto filmy nás často inspirují aby si toho, či onoho mazlíčka, pořídili domů. Vždyť přeci ve filmu jsou tak šikovní, inteligentní a poslušní. Například v 90. letech raketově stoupla poptávka po flekatých dalmatinech. Po odvysílání Lassie, každá třetí rodina v USA, chtěla vlastnit Kolii. Nutno ale podotknout, že ne všechny psí charaktery, jak jsou vykreslovány ve filmu, odrážejí reálné chování psa.  

Filmy o psech jsou většinou stavěné právě na věrném přátelství, oddanosti psa k člověku. A také o odvaze. Pes miluje svého pána. Je mu odevzdaný celým svým já. Tohle by mohly kočky psům závidět (nic proti kočkomilcům).  A to je taky důvod, proč nejsou žádné filmy o obětavých kočkách. 

Výcvik psích herců

Mohlo by se zdát, že psí herci mají talent od přírody. Opak je ale pravdou! Je to tvrdá práce cvičitelů. Naučit je všechny ty kousky, kterými nás ve filmu baví není jen tak. Jde o měsíce i roky tvrdé práce a budování vztahu, mezi cvičitelem a psem. Od štěkání na povel, po různé skoky, zastavování na určitém místě až po hraní mrtvého, to je jen základní repertoár psích povelů, které jsou ve filmu nejčastěji potřeba. Téměř žádný filmový záběr se nenatočí napoprvé, takže pes musí být hlavně klidný a poslušný. Řekněme si narovinu, že s povahou filmového psího hrdiny, je nutné se narodit. 

Jenže žádný pes se nenaučí vše dokonale, a je nutné si uvědomit, že se jedná o živého tvora, který má svoje potřeby a někdy i nálady. Proto se většinou v jedné roli vystřídá více psů a my diváci to ani nepostřehneme. 

Teresa Ann Miller

Jedna z nejvyhledávanějších odbornic na herecký výcvik psů je Teresa Ann Miller. Její otec založil v Los Angeles „psí hereckou školu“ a Teresa tam cvičila například jednoho nejznámějších policejních psů – Kmisaře Rexe, vlastním jménem Santo Vom Haus Zieglmayer a také jeho nástupce Rhetta Butlera.  A co se v také psí škole pro kaskadéry učí? Třeba proskakovat skleněnými dveřmi, skákat po střechách vagonů, přeskakovat budovy po střechách podobně. Určitě to znáte ze seriálu komisař Rex, ale i dalších filmů.

Teresa s otcem mají na kontě ale víc psích celebrit. Cvičili bernardýna Krise alias Beethovena nebo ovčáka Randa alias Jerryho Lee alias K-9. V jednom filmu trénovala dokonce kočky (ano, ta tvrdohlavá zvířata), vycvičili Prasátko Babe a spolupracovali na filmu Tanec s vlky.


8 nejlepších filmů se psím hrdinou

Filmů, kde hrají psí hrdinové je nespočet, ale připomeňme si společně 8 nejoblíbenějších.

1) K9 – můj přítel se studeným čumákem

Osmdesátková krimikomedie se svérázným detektivem z protidrogového oddělení. Herec James Belushi v hlavní roli jako Mike Doodle požaduje nový vůz, aby mohl dopadnout významného drogového dealera. Místo toho ale dostane německého ovčáka jménem Jerry Lee, vedeného jako K-9. Ten je vycvičen ke hledání drog, ale pracuje jen když chce. Mnohem radši se věnuje demolování Mikeova bytu a přispívá k rozvrácení jeho milostného života. I když to tak nevypadá, ti dva si k sobě nakonec najdou cestu a drogového dealera dopadnou.

Přečtěte si také:  Jak připravit psa na společné soužití s dítětem

Zábavný film se skvělými hláškami nikdy neomrzí.

Zajímavosti

Do užšího výběru postoupilo přes 40 psů z celých Spojených států, žádný ale nebyl shledán vhodným. Randa nakonec našli až v Západním Německu a proto se musel naučit rozumět anglickým povelům.

K-9, můj přítel se studeným čumákem Hodnocení: 64%

2) Beethoven

Ten největší psí hrdina měl rád vážnou hudbu. Určitě si všichni pamatujeme scénu, kdy se vymýšlelo jméno pro malého bernardýna. Štěně zareagovalo na melodii z Osudové. Takže jméno bylo jasné: Beethoven. Jak jistě víme, pejsek rostl, hodně jedl, demoloval dům, všechno oslintal. Ale své páníčky miloval. A oni milovali jeho. Film dětství dnešních třicátníků.

Potom byl natočený druhý díl… a dalších sedm a to už nebylo ono.

Zajímavosti

Představte si, že hodně lidí se domnívá, že rasa se skutečně jmenuje Beethoven.

Tento drobek zastínil všechny lidské herce, které se ve filmu objevili.

Beethoven Hodnocení: 59%

3) Neuvěřitelná cesta

Film je o strastiplné cestě zlatého retrívra Shadowa, černobílého amerického boxera Chance a perské kočky Sessy americkou pustinou. Několikrát použité téma o touze zvířat opět spatřit své páníčky, kteří zase hledali je. A a to všechno jenom kvůli nedorozumění. Když už se skoro všichni našli, něco se pokazilo a shledání se neudálo. Ano, to je přesně ten typ filmu, u kterého potřebujete balíček kapesníčků. Zvířata navíc ve filmu  mluví a světe div se, psům ta kočka sice na nervy lezla, ale pořád to byla skvělá parta!

Zajímavosti

Chance hráli čtyři různí psi. Kočku Sassy dublovalo někdy až deset jiných koček. Dubléři „zaskakovali“ za hlavní hrdiny ve složitějších scénách a nebo když byla zvířata unavená.

Neuvěřitelná cesta Hodnocení: 76%

4) 101 dalmatinů

Nejvíc psů se objevilo ve filmu 101 dalmatinů. Předlohou byla animovaná pohádka od Walta Disneyho z roku 1961. Na počátku bylo seznámení dalmatinů fenky Perdity a psa Ponga, z jejichž lásky se narodilo 101 puntíkatých štěňat. Ale co by to bylo za film bez pořádné zápletky. Do příběhu se vloží zlá šéfová majitelky štěňat, která se rozhodla, že si z jejich hebkých kožíšků ušije kabát. Samozřejmě, že se jí to nepovedlo a film skončil happy endem. A lidským hlavním hrdinům se také poštěstilo mít miminko. Tedy jen jedno.

A taky si říkáte, jak to udělali, že tam bylo 101 štěňat? Pro film bylo použito 217 dalmatinů! Zajímavostí je, že štěňata dalmatinů se rodí bílá a tak museli tvůrci některým drobkům fleky domalovat.

101 dalmatinů Hodnocení: 54%

Další 4 nejlepší filmy se psím hrdinou pokračují na další stránce

Mohlo by Vás zajímat

Pejskaři, sezóna začíná! Jak ochránit pejska před blechami a klíšťaty?

Blechy a klíšťata jsou postrachem každého milujícího páníčka – vždyť tito parazité mohou ohrozit zdraví pejska a v případě blech i zamořit lidské obydlí. Věřte, že skutečně neplatí tradované „Blecha psí na člověka nejde!“ a raději dbejte na prevenci a včasnou ochranu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *