Aktuality
Online kurz Problémové chování
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Úvod | Ze světa psů | Zajímavosti ze světa psů | Jak zajistit psovi pohodlí doma i na cestách

Jak zajistit psovi pohodlí doma i na cestách

Doma je doma aneb není nad pohodlný pelíšek

Pejsci si doma většinou vyberou jedno místečko, které si nade vše zamilují. Ať už je to oblíbený pelech, matrace nebo deka, tak je to místo, kam si jdou odpočinout a v bezpečí se vyspat. A odpočinek pejsci opravdu potřebují – prospí denně, i když ne vždy hlubokým spánkem, až 18 hodin.

Každému psovi vyhovuje jiný pelech. Některý pejsek preferuje měkoučký s okrajem, na který si může odložit hlavu, jiný zase raději matraci, na které se pořádně natáhne. Důležité je vybrat správný rozměr pelíšku pro daného psa – pelech nesmí být příliš velký a už vůbec ne malý, aby se v něm pes tísnil.

Pokud si váš psí kamarád zvykne odpočívat doma v pelíšku, dopřejte mu pohodlí i na dovolené mimo domov. Můžete převážet pelech, na který je zvyklý nebo si pořiďte ještě další, který využijete pro tyto účely – praktická je deka pro psy, kterou využijete i v autě.

Jak na bezpečné cestování se psem?

Cestování autem se psem trénujte postupně a obzvlášť na delší cestu se zodpovědně připravte. Pes se může stát vaším cestovatelským parťákem a jízdu autem si dokonce užívat. Začněte od krátkých “pětiminutovek” a jízdu postupně natahujte až k hodině. Můžete zajet někam do přírody a psa nechat proběhnout. Pokud přidáte ještě pár pamlsků, tak si jízdu určitě oblíbí!

Ať už pejska autem vozíte pravidelně nebo jen mimořádně v nejnutnějších situacích, tak nezapomeňte dodržovat určitá bezpečnostní opatření. Chráníte tak zdraví psa, který by při prudkém brzdění mohl utrpět vážná zranění, tak i zdraví vaše a dalších účastníků provozu. Velký rozdíl je, zda převážíte malého či velkého psa.  Malý pejsek může být bezpečně připevněn pásem v přepravce na zadní sedačce. Velkého psa raději oddělte do zavazadlového prostoru mříží nebo sítí.

Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy

Pokud se rozhodnete cestovat vlakem nebo autobusem, tak nezapomeňte na náhubek a zkontrolujte si nařízení u přepravní společnosti, se kterou budete cestovat.

Přečtěte si také:  Seminář masážní techniky psů pro aktivní psy

Co by se vám mohlo na cestách hodit?

Vaše auto zůstane čisté i po cestách s pejskem, když kufr opatříte speciálním ochranným potahem pro psy. Upevnit se dá tak, že ani kousek tohoto prostoru nebudete muset zbavovat psích chlupů, což může být někdy pěkně zdlouhavá práce.

Pokud chcete vašemu psovi cestování opravdu zpříjemnit a zároveň cestovat co nejbezpečněji, pořiďte si přepravní box. Box umístíte do kufru auta a pejskovi v něm vytvoříte útulný pelíšek. Pes si do boxu může vzít svou oblíbenou hračku nebo třeba polštář.

Přejeme vám mnoho radostných chvil s vaším pejskem doma i na cestách!

Mohlo by Vás zajímat

Lady Gaga nabízí půl milionu dolarů za svoje ukradené psy!

Legendární umělkyni Lady Gaga zastihla na jejím natáčení v Římě tragická zpráva. Mezitím co Lady Gaga …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *