CBD
Úvod | Ze světa psů | Zajímavosti ze světa psů | Je váš pes nešťastný? Tyto tipy vám mohou pomoci

Je váš pes nešťastný? Tyto tipy vám mohou pomoci

Psi zbožňují hry. Většinou je nemusíte dlouze přemlouvat, zvláště poté, pokud máte doma štěně. Na svého psa byste si měli udělat čas, i když jste zaneprázdnění. Na ukrytí pamlsků po místnosti vám postačí pár minut a vašeho psa to zabaví na mnohem déle. Vnést trochu zábavy do všedního dne zlepší i pouto mezi vámi a psem.

Když budete na psa křičet a používat rozzlobený tón hlasu k ničemu si nepomůžete. Naopak, situace se ještě zhorší. I při hře je důležité milé slovo a jemný hlas. Váš pes ucítí zájem. Radostí na vás může chtít i skákat. Takové chování byste neměli ignorovat. Pes vás chce také potěšit.

Ve výchově psa bychom měli respektovat pravidelnost. Pes si na určitou frekvenci zvykne, to ho bude činit ještě šťastnějším. Sice neví v kolik hodin večeří, ale naučí se vnímat váš pohyb, gesta i řeč. Krmením mu uspokojujete jeho základní potřeby. Stejně jako venčení. Pes miluje procházky, ale pamatujte si jednu věc – nehrajte si s telefonem. Jednak tím ztrácíte kontrolu nad svým psem a za druhé tím i on ztrácí pozornost k vám. Když jdete se psem na procházku, dejte si telefon na potichu nebo ho rovnou nechte doma. Věnujte se mu na maximum.

Mnoho problémů se psy souvisí ve výsledku s nudou. Pes si musí protáhnout nohy nejméně dvakrát denně – zaslouží si delší procházku. Žádný pes nechce být zavřený doma celý den. I když většinu času prospí, někdy i 18 hodin denně, musí mít k odpočinku to správné pohodlí. Zejména pes senior, který touží po svém klidu a soukromí.

Přečtěte si také:  Dog scootering: Zapřáhněte psa za koloběžku

Autor Magazín Sportovni-kynologie.cz

Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Tisíc Vídeňanů absolvovalo psí kurz

Každý, kdo si ve Vídni chce pořídit psa, musí od loňského července absolvovat specializovaný kurz. …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *