Aktuality
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Online kurz Problémové chování
Úvod | Ze světa psů | Zajímavosti ze světa psů | Kolik Američani utrácí za své mazlíčky?
Photo by Justin Veenema on Unsplash

Kolik Američani utrácí za své mazlíčky?

O tom, že Češi jsou milovníci psů, nikdo nemůže pochybovat, ale zamysleli jste se někdy, jak to třeba chodí tam “za velkou louží”? Pojďme se podívat do Spojených států amerických! Jak přistupují ke svým psům a za co nejčastěji utrácejí?

Podle American Pet Products Association (APPA), vlastní téměř 70 procent amerických domácností nějakého domácího mazlíčka. Psi samozřejmě vedou na celé čáře a jsou nejoblíbenějším domácím zvířátkem v celé Americe. Hned v závěsu jsou, stejně jako v Čechách, kočky a rybičky.

Američané utratí biliony za svoje psy

Asociace APPA odhaduje, že Američani v roce 2019 utratili téměř 99 miliard dolarů za svoje domácí mazlíčky. To je v přepočtu přes 2 tisíce miliard nebo taky přes 2 biliony korun! To už je pěkná sumička za čtyřnohé přátele. Přes 80 procent této částky připadá právě na psy. Na základě trendů v posledních letech můžeme očekávat, že tahle suma rozhodně není konečná a v průběhu nadcházejících let se bude nadále zvyšovat.

Mileniálové utrácí za psy nejvíce

A jaká generace Američanů nejvíce utrácí za svoje mazlíčky? Jsou to samozřejmě mileniálové. Dnešní třicátníci se toho opravdu nebojí. Podle průzkumu provedeného v roce 2020 společností TD Ameritrade utratili v průměru 2300 dolarů, což je přes 50 tisíc korun ročně. Majitelé koček jsou o trochu šetrnější a utratili v průměru 1115 dolarů ročně, což je asi 24 tisíc českých korun.

Zajímavé na tom je, že pokud se generace mileniálů bude o své mazlíčky a svoje zdraví starat jako doposud, na konci života zjistí, že na domácí mazlíčky vynaložili více finančních prostředků, než na svoji vlastní zdravotní péči! No nejste hned radši, že žijeme v Čechách?

Oblečky pro psy? Na každou příležitost!

Možná si říkáte, za co asi tolik utrácí? Američané totiž na svoje pejsky nezapomínají ani o svátcích a různých výročích. Vánoční, velikonoční a halloweenské kostýmy jsou samozřejmostí. Jednou za rok je nutná oslava narozenin se speciálními psími dezerty a bez dárku nezůstávají američtí psi ani na Valentýna. Podle Národní maloobchodní federace majitelé domácích mazlíčků utratili na Valentýna 866 milionů dolarů. To by nebylo nic zvláštního, ale podle průzkumu patřil každý pátý dárek psovi nebo kočce!

Přečtěte si také:  Psí oblečky nejsou pro velká plemena

A když už mluvíme o Valentýnu, svátku všech zamilovaných, který se v Americe bere o dost vážněji, než u nás. Našli jsme pro vás zajímavou statistiku, která by vás mohla překvapit. Většina majitelů domácích mazlíčků uvedla, že by raději strávila romantický večer se svým psem nebo kočkou, než s jiným člověkem.

V průzkumu PetFirst Pet Insurance zase bylo zjištěno, že 71 procent majitelů domácích mazlíčků upřednostňuje spánek se svým psem nebo kočkou. Pouze 10 procent respondentů uvedlo, že se raději přitulí k partnerovi. Zároveň 95 procent všech dotázaných sdělilo, že jsou si naprosto jistí, že jim je jejich láska bezvýhradně opětována. 

A to nejlepší nakonec. Více než 80 procent všech majitelů psů a koček, se při odchodu z domu loučí se svými mazlíčky a většinou jim i říká kam jde a kdy se vrátí. Přiznejte, kdo z vás to dělá také?


Další zajímavé články pro vás: 

Autor Administrátor

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

docaskar

Jak jsem se stala „dočaskářem“

Celý život mě provází psi. Tvoří nedílnou součást mého světa a naplňují mě. Ovšem celý život …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *