CBD
Úvod | Péče, zdraví a nemoci | Péče a zdraví psa | Čím byste nikdy neměli krmit svého psa

Čím byste nikdy neměli krmit svého psa

Pejsci jsou velcí mlsouni a sežerou, na co přijdou. Proto si dávejte pozor, kde máte potraviny a jestli k nim nemá váš pes přístup. Každá domácnost obsahuje potraviny, které by pro psa mohly být až smrtelné. Uveďme si zde pár potravin, které jsou pro psa nebezpečné.

Alkohol

Spousta lidí dává psovi alkohol pro jejich pobavení, ovšem neuvědomují si, že alkohol obsahuje cukr, který má neblahé účinky nejen na lidský organismus, ale také na ten psí. U psa může dojít k depresím, závislosti a dýchacím problémům.

Avokádo

Avokádo může vypadat pro psa absolutně neškodně, ale nenechte se zmást. Avokádo obsahuje persin, což je toxická látka, která je pro člověka neškodná, avšak u psů a koček může způsobit zvracení a průjem.

Cibule a česnek

Váš oběd tyto suroviny obohatí, nicméně pokud se chystáte dávat zbytky svého oběda vašemu pejskovi, dobře to zvažte. Cibule a česnek mohou poškodit jeho krevní buňky a způsobit tak průjem a zažívací potíže. Zvíře začne být po čase apatické, má tmavou moč a pomoci může jen krevní transfuze.

Cukr

Všichni víme, že cukr má velmi neblahé účinky pro lidský organismus. Problémy s hmotností, zubními kazy, diabetes apod. Totéž platí i pro vašeho psa. Pokud chcete vašemu pejskovi dopřát sladší život, zvolte jako ochucovadlo spíše med nebo třeba jablko.

Čokoláda

Hlavním důvodem, proč je čokoláda pro psa velmi nebezpečná, není zkažený chrup, ale fakt, že čokoláda obsahuje složku teobromin, která u psa vyvolává zvracení, záchvaty a může skončit i smrtí. Tuto složku obsahuje nejvíce tmavá čokoláda. Jedna čokoládová tyčinka může být pro psa opravdu smrtící.

Hrozny a rozinky

Hrozny a rozinky mohou být pro psy a kočky vysoce toxické. Požití těchto potravin může vést k akutnímu selhání ledvin.

Přečtěte si také:  Epilepsie u psa

Kynuté těsto

Dávejte pozor, kam odložíte těsto na kynutí. Droždí v syrovém těstu vytváří plyny v trávicím systému vašeho psa. To může způsobit okamžité žaludeční či střevní potíže a mohou vést až k prasknutí, pak pochopitelně následuje velmi bolestivá smrt.

Ořechy makadamia

Pokud chcete svému pejskovi dopřát pár sušenek, tak si nejdříve prohlédněte složení. Sušenky a koláče totiž často obsahují makadamia prášek nebo olej. Ořechy makadamia způsobují u psů zvracení, třes a hypotermii.

Je samozřejmě spousta dalších věcí, které by pes neměl jíst. Potraviny, které jsou zdravé pro lidi, nemusí být nutně zdravé pro psy. Spíše naopak. Dávejte si také pozor na domácí postřiky proti drobným škůdcům apod. Stejně tak jako buďte obezřetní s kuličkami proti molům. Jedná se o chemický naftalen, který je silně toxický. U psů může mít za následek třes a křeče.

Dávejte si také pozor na obsah vašeho krmiva pro psa. Mnoho běžných značek krmiv obsahuje velké množství sodíku. To proto, aby krmivo bylo chutné, ale to může být pro psa také velice škodlivé.

Mohlo by Vás zajímat

Pojištění pro psy není nadstandard

Ve světě je již standard, mít pojištěného domácího mazlíka. Někde je to přímo povinné, ale u nás toto pojištění není tolik rozšířené. Mnoho lidí si myslí, že je to dokonce zbytečné, nechat si právě svého psa pojistit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *