Aktuality
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ

Dovolená se psem

Na dovolenou k moři? Jedině se psem!

Spousta majitelů pejsků jezdí v leté na dovolenou k moři a v zimě na hory. Proč jezdit samotní, když můžeme našeho miláčka vzít s sebou ? Existuje spousta táborů se psy, ale i obyčejná dovolená, na kterou můžete vzít vašeho psa. Na všech těchto dovolených si můžete prakticky dělat co chcete, užívat si sluníčka, moře, procházek po památkách nebo krásné zimní ubytování na horských chatách.

Čeho se mohu se psem na dovolené zúčastnit ?

Se svým psem se můžete zúčastnin různých akcí. Nejvíce se provozují výcviky pod dohledem zkušeného kynologa, ukázky ze záchranářského výcviku a to v zimě vyhledávání v lavinách a v létě vodní vyhledávání. Pro ty, kteří si s sebou na dovolenou vezmou štěně, tak jsou speciální lekce socializace a výcviku základních povelů. Ve volném čase si můžete se svým psem jít zaplavat, projet se na jachtě nebo podniknout turistické procházky po okolí.

Bez čeho se na dovolené se psem neobejdeme ?

Pokud vyrážíte se psem do zahraničí, je třeba mu pořídit pas. Evropský pas vystavují soukromí veterinární lékaři. Pas může dostat zvíře jen řádně identifikované. Do 2.července 2011 stačí označení psa tetováním. Jakmile uběhne toto datum, je nutné psa vybavit mikročipem!

Důležité očkování při cestování: – vzteklina – Finsko vyžaduje očkování proti ECHINOKOKÓZE (parazitální onemocnění) Velká Británie, Malta, Švédsko a Irsko před vstupem na jejich území kontrolují, zda mají psi dostatek protilátek proti vzteklině po vakcinaci. Dále mají přísné požadavky na ošetření zvířat proti klíštatům.

Jak se psem k moři

Pejsci nejraději cestují výhradně autem, ale můžeme letět i letadlem, kde bude ubytovaný v prostoru pro zvířata. Lidé jezdí k moři za zábavou, odpočinkem a relaxací. Pokud pejska čeká cesta dlouhá nad 6 hodin, je nejlepší mu dát léky na uklidnění

Online kurz Základní poslušnost pro štěňata

Pojištění psa

Při častém cestování se psem se vyplatí jej pojistit. Nabízí ho pojišťovny a to za částku od 960,- Kč / rok. Za toto pojištění lze hradit různé ošetření a vyšetření pejska, chirurgické zákroky a ubytování v hotelu pro psy.

Přečtěte si také:  Kdy navštívit veterináře?

Evropský pas

  • Vydávají ho veterinární lékaři v celé ČR
  • Ceny veterinářů jsou různé a to od 170,- Kč a více
  • Pokud váš pes nemá tetování je potřeba mu zavést mikročip

Je-li v zahraničí vyžadováno vyšetření krve psa na postvakcinační protilátky proti vzetklině, je nutné aby váš veterinární lékař odebral vzorek a poslal ho do akreditované laboratoře. Vyšetření trvá do 14ti dní a stojí kolem 1.300,-Kč.

Zájezdy se psem např: ZDE

Autor admin

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

5 činností, kterými rozveselíte znuděného psa i v interiéru

Rozvíjejte duševní potenciál svého chlupáče. V následujícím textu si ukážeme 5 činností, kterými rozveselíte znuděného psa i v interiéru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *