Aktuality
Online kurz Problémové chování
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Úvod | Ze světa psů | Zajímavosti ze světa psů | Zkouška zvládnutí psa

Zkouška zvládnutí psa

Skoro každý den je v novinách a ve zprávách, že rotvajler či jiný pes, nesprávně označovaný jako bojové plemeno, pokousal člověka. Jsou toho plné noviny. Snad dodnes se neví, jak těmto nezkušeným a bezohledným majitelům zabránit, aby chovali toto plemeno psa, které prostě nezvládají.

Žádný pes není zlý !

Pokud si někdo myslí, že “bojové plemeno” psa, jako je např. rotvajler nebo pitbul jsou “zabijácká” plemena a zlá či nevhodná k dětem, tak jste na omylu. Podívejte se na někoho, kdo psy cvičí a kdo vlastní např. pitbula a má ho jako domácího mazlíčka, s kterým spí v posteli. Někdo má i rotvajlera u malého dítěte a v životě by pes dítěti neublížil. Tedy aby jsme to shrnuli, tak pes se kazí špatnou výchovou a nedůsledností. Pes se takový nenarodí…

I ve Vídni je bezpečnostní opatření

Zkouška zvládnutí psaKdo žije ve Vídni a chce si pořídit bojové plemeno, musí mít se psem složenou speciální zkoušku, která dokazuje, že majitel psa bojového plemene plně a zodpovědně zvládá jeho výcvik a psa samotného. V únoru se rozhodlo o zavedení této zkoušky a hlasovalo pro její zavedení skoro 90% hlasujících.

Nyní se ve Vídni bez této zkoušky neobejde cca 13 plemen mezi které patří např. argetinská doga, pitbul, španělský mastin či rotvajler. Pokud se do Vídně chystáte na dovolenou se svým psem, který je tohoto bojového plemene, tak musí mít po dobu pobytu na všech veřejným místech náhubek. Pokud ale plánujete zdržet se ve Vídni déle než jen pár dní, tak už tuto zkoušku musíte se svým psem absolvovat také.

Zkouška

Tato zkouška je z části praktická a z části teoretická a stojí kolem 25eur (cca 650,-Kč). Skládají ji povinně všichni majitelé bojových plemen. Je to opradu přísně hlídáno a těm, kteří zkoušku neudělají záměrně hrozí vysoká pokuta. Pokud průkaz o zkoušce nemáte, hrozí vám pokuta přes cca 7.000,- Kč, ale když jste si průkaz jen zapomněli doma, tak vám hrozí pokuta při kontrole kolem 700,-Kč.

Přečtěte si také:  10 "Lidských" jídel pro psy s nutričně bohatým a pestrým složením

Dánsko a přístup k bojovým plemenům

V Dánsku je ovšem hodně přísný zákon o bojových plemenech, kde nemusíte mít žádnou zkoušku, ale nesmíte mít žádné z těchto 13ti bojových plemen. Je zde totiž úplný zákaz vlastnit bojové plemeno.

Autor Administrátor

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Pejskaři, sezóna začíná! Jak ochránit pejska před blechami a klíšťaty?

Blechy a klíšťata jsou postrachem každého milujícího páníčka – vždyť tito parazité mohou ohrozit zdraví pejska a v případě blech i zamořit lidské obydlí. Věřte, že skutečně neplatí tradované „Blecha psí na člověka nejde!“ a raději dbejte na prevenci a včasnou ochranu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *