Úvod | Výcvik psa | Výcvikové pomůcky | Feromonový obojek

Feromonový obojek

Co jsou to Feromony ?

Feromony jsou přírodní chemické látky, které produkují jak lidé, tak i živočichové. Na rozdíl od běžných vůní je ale nelze zaznamenat čichovými žlázami v nose, ale orgánem ležícím na patře u ústí nosní a ústní dutiny (tzv. Jakobsonův orgán). Jakmile tento orgán feromony zaznamená, vyšle zprávu do mozku a začne stimulovat centrum sexuální rozkoše.

Funkce feromonového obojku:

Mimo feromony se stimulujícími účinky, jsou také feromony s účinkem uklidňujícím, které vylučují zvířata v prvních dnech po porodu pro uklidnění mláďat.

A právě tyto feromony jsou používány k výrobě feromonových obojků. Uvolňování feromonů z obojku nastává v situaci, kdy se obojek tře o kůži a tím se díky tělesné teplotě psa zahřívá.

Když mozek psa zaznamená tyto feromony, dochází u něj k jeho uklidnění a pes je klidnější a poslušnější.

Pro koho je feromonový obojek určen?

Obojek je vhodný jak pro psy, tak pro kočky. Zamezuje nadměrnému štěkání nebo mňoukání apod.

Feromonový obojek je zejména vhodný, když se psem jdeme na kontrolu k veterináři, pokud s ním cestujeme nebo při silvestrovské oslavě, kdy psovi vadí nadměrné množství hluku způsobené ohňostroji.

Jak dlouho obojek účinkuje ?

Obojek je účinný po dobu 30 dní. Pokud obojek používáme pouze při návštěvách veterináře nebo při cestování, můžeme jej skladovat v neprodyšném sáčku, ze kterého nebudou feromony unikat.

Za kolik a kde koupit:

Obojek se dá sehnat už od 200,- Kč, seženeme ho v každém dobře vybaveném zverimexu a na internetu ve specializovaných e-shopech.

Přečtěte si také:  Venčení psa pohodlně a bez námahy

Autor MagazínKynologie

Internetový magazín o psech. Rady při výcviku a výchově psa, výstavy, závody a zajímavosti ze světa psů.

Mohlo by Vás zajímat

Elektronické výcvikové obojky aneb máte uštěkaného pejska?

Také se vám stává, že vás čtyřnohý kamarád neposlouchá a dělá si, co chce? Utíká, …

4 komentáře

  1. Já jsem vyzkoušela obojek Adaptil pro naseho starého pejska. Začal být strašně nespokojený, asi proto že špatně viděl a nemohol se orientovat v prostoru, pořád štěkal, chodil po bytě a do všeho vrážel… Obojek mu zabral taky až za 3 týdny ale úplne ho zklidnil.

  2. My jsme ted vyzkouseli na stejny problem adaptil obojek a zabralo to. Sice az po 3 tydnech, ale ted je to uz naprosto v poradku. Zylkene jsme taky zkusili, moc nazabiral, je vsak na prirodni bazi tak alespon neuskodil.

    • Já jsem jeden koupila, ten settledown a musím říct že zabírá výtečně :) Je to celkem znát, ale nevím zda se mazel zklidnil tím obojkem, nebo časem :D

  3. Dobrý den, máte někdo zkušenost s obojkem prosím? Moje fenka je šíleně vystresovaná, když odcházím z domu. Po šesti letech začala ničit věci doma a do toho se přidalo teď i štěkání, které začíná vadit sousedům. Případně, zda máte zkušenost s prášky zylkene, nebo jaký máte na ně názor? Moc Děkuji.

Napsat komentář

Přihlašte se rychle pomocí Facebooku:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření *

Přihlásit se


Uživatelské jméno
Registrovat se!
Heslo
Zapomněli jste heslo? (zavřít)

vytvořit účet


Uživatelské jméno
E-mail
Heslo
Potvrzení hesla
Chcete se přihlásit? (zavřít)

Zapomenuté heslo


Uživatelské jméno nebo e-mail
(zavřít)
Přejít k navigační liště