Aktuality
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Online kurz Problémové chování
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Úvod | Výcvik psa | Výchova štěněte | Jak odnaučit psa neustále štěkat

Jak odnaučit psa neustále štěkat

Pořídili jste si psího kamaráda, milujete ho, rádi s ním chodíte na procházky, ale jeho neustálé štěkání vás dovádí k šílenství? Nezoufejte, přinášíme vám pár rad, jak na tuto nepříjemnou skutečnost.

Nejjednodušší avšak ne zrovna doporučovanou volbou mohou být zklidňující prášky nebo feromonový obojek. Tento způsob léčby vám sice zajistí účinky, ale není příslibem, který problém vyřeší. Proto tuto cestu nedoporučujeme, zbavíte se problému a řešení je v nedohlednu. Zajímejte se o to, proč se váš pes tímto způsobem chová. Prvním krokem je tedy hledání příčiny, kterých může být hned několik. Od nevyrovnané a přecitlivělé povahy, přes zanedbanou výchovu a socializaci až k nudě a smutku.

Jak na nepříjemné štěkání ve vaší nepřítomnosti?

Nejzákladnější a nejdůležitější radou je zvykat psa na veškeré změny již od útlého věku. Již od malička psa učit na to, že budete odcházet do práce, na ostatní psy, na další členy rodiny, apod. Pokud pes štěká, když je doma sám nebo když odcházíte do práce, musíte mu dát jasně najevo, že jeho štěkání není žádoucí. Pokud je již pejsek starší a stále štěká, zkuste jednoduchý nácvik, odejděte z bytu vždy na pár minut, poté se vraťte a psa za klid pochvalte. Časové intervaly prodlužujte. Je to otázka dlouhodobějšího cvičení, ale určitě je to účinnější než psa trestat či problém neřešit.

Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy

Pes stále štěká na jiné psy, co s tím?

Pokud pes štěká na jiné psy, nejspíše jste zanedbali psí socializaci. Pes není na jiné psy zvyklý. Proto se snažte pejska socializovat již od štěňátka a řádně ho odměňovat třeba jen pochvalou. Pes také může štěkat přímo na vás a vy nevíte proč, nejspíše si tím něco dožaduje, vyvenčení, potravu apod. Pokud je tato situace už neúprosná, psa korigujte jasným opakujícím povelem a odesláním psa na jeho určené místo. Hledání problému někdy může být velice složité, ale následné řešení je již jednoduchou záležitostí.

Přečtěte si také:  Domácí ukázněnost

 

Autor Administrátor

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Pořízení štěněte 4.díl – Socializace mezi psy

Štěňátko již máte doma, učíte jej základní hygienické návyky a začínáte jej postupně začleňovat mezi …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *